Nuo šiandien prasideda naujas dalyvaujamojo biudžeto programos etapas – balsavimas, tad Tauragės rajone gyvenamąją vietą deklaravusius asmenis nuo 16 metų kviečiame aktyviai balsuoti už tauragiškių pasiūlytas iniciatyvas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Balsavimas vyks iki balandžio 12 dienos.
Iniciatyvos
Šiais metais gyventojai pateikė 11 kriterijus atitinkančių paraiškų. Kaip ir praėjusiais metais, iniciatyvos suskirstytos į tris kategorijas: didelės vertės projektus ir mažos vertės projektus Tauragės ir kaimiškosiose rajono seniūnijose.
Didelės vertės projektų kategorijoje pateikti du projektai: „Teritorijos prie daugiabučių gyvenamųjų namų J. Tumo-Vaižganto 120A ir 122A sutvarkymas“ ir mobilus multifunkcinis laisvalaikio ir pramogų objektas Tauragės pilies kiemelyje“.
Pirmojo projekto tikslas – gerinti gyvenimo sąlygas mikrorajono gyventojams, sutvarkyti minėtos teritorijos pėsčiųjų takus, atnaujinti vaikų žaidimų aikštelę, ją aptverti apsaugine tvorele, įrengti pavėsinę.
Projektu „Mobilus multifunkcinis laisvalaikio ir pramogų objektas Tauragės pilies kiemelyje“ siekiama pastatyti objektą, kuris atliktų scenos, pakylos funkcijas, taptų laisvalaikio praleidimo, renginiams skirta erdve. Pasak paraiškos rengėjų, projektas pasitarnautų ne tik Tauragės pilies kiemelyje vykstančių renginių organizatoriams, bet ir šių renginių dalyviams ir kitiems Tauragės pilies kiemelyje laisvalaikį leisti mėgstantiems tauragiškiams.
Mažos vertės projektų (Tauragės rajone) kategorijoje pateikti penki projektai. Plačiau apie kiekvieną iš jų:
Projektas „Eičių parko pritaikymas viešiesiems poreikiams“. Šiuo projektu siekiama įveiklinti ir pritaikyti Eičių parko erdvę vietos gyventojų poreikiams. Taip pat mažinti kaimo gyventojų atskirtį ir gerinti jų socialinį bendravimą naujose, patraukliose žaliosiose erdvėse, reprezentuoti Tauragės r. savivaldybės iniciatyvų poveikį rajono kaimams bei gyventojams.
Projektas „Kad gyventi kaime būtų gera“. Šis projektas yra apie Baltrušaičių bendruomenės narius ir jų poreikius. Projektu siekiama modernizuoti ir pritaikyti kaimo viešąją erdvę aktyviam, pozityviam ir turiningam gyventojų poilsiui. Projekte numatyta sutvarkyti lauko aikštelę, pastatyti suolus, gerinti viešąją aplinką.
Projektas „Sartininkų ąžuolų ir kryžių kalnelio išsaugojimas”. Projekto tikslas – sutvarkyti Sartininkų kryžių kalnelį, įrengti apšvietimą bei padėti užtikrinti kalnelio išsaugojimą ateities kartoms. Sartininkų kryžių kalnelis – istorinės atminties puoselėjimo, rimties, įkvėpimo, pamąstymų apie vertes vieta.
Projektas „Vaikai – langas į ateitį“. Projektu siekiama skatinti vaikų fizinį aktyvumą lauke, gerinti socialinį komunikavimą ne tik tarp vaikų, bet ir tarp kartų. Įgyvendinant projektą, išsaugant žaliąją zoną, būtų įrengta vaikų žaidimų aikštelė Dapkiškių parke.
Projektas „Tauragės dvaro senojo pajūrio parko atkūrimas“. Tikslas – pagerinti parko infrastruktūrą, skatinti bendruomeniškumą, pritraukti ne tik bendruomenės gyventojus, bet ir kitų gyvenviečių bei miestų lankytojus susipažinti su senuoju ir atnaujintu jūros pakrantėje esančiu Tauragės Dvaro parku, nuostabia gamta.
Mažos vertės projektų (Tauragės mieste) kategorijoje pateikti keturi projektai. Plačiau apie kiekvieną iš jų:
Projektas „Mes gamtai – gamta mums”. Projekto tikslas – maudymosi vietos/poilsio zonos Jovaruose infrastruktūros gerinimas. Įgyvendinus projektą gyventojai galėtų patogiai ir greitai pasiekti mieste esančią ir poilsiui gryname ore pritaikytą vietą.
Projektas „Miesto langas“. Idėjos autoriai pastebi, kad Tauragės mieste iki šiol nėra lauko parodų erdvės. Senos reklaminių skelbimų atramos estetiškai nepatrauklios, todėl būtina joms suteikti estetinį ir funkcinį pavidalą. Siūlomas sprendimas – nauja lauko ekspozicijų erdvė „Miesto langas“, kuri taptų nuolat atsinaujinančia parodine vieta.
Projektas „Žalioji edukacija“. Projekto tikslas – pritaikyti vidinį Tauragės Žalgirių gimnazijos kiemelį platesnėms bendruomenės reikmėms, užpildant ten esančią tuščią erdvę želdiniais, sveikatingumo takais, netradicinėmis klasėmis ir darbo erdvėmis, skirtomis mokytis, kurti, sportuoti ir ilsėtis. Vidinis kiemelis taptų patrauklia netradicine gimnazijos erdve, kur vyktų pamokos, konkursai, koncertai ir įvairūs projektai. Gimnazistai visapusiškai įsitrauktų į kiemelio erdvių apipavidalinimą ir priežiūrą, kūrybiškai kurdami ne tik netradicines dalykines erdves, bet ir prižiūrėdami ten esančią augmeniją. Atsirastų galimybė integruoti skirtingų dalykų žinias ir taikyti jas praktikoje.
Projektas „Išmanusis TAJE parkas“. Šiuo projektu siekiama prie Tauragės atviros jaunimo erdvės, Tauragės bendruomenių namų, Tauragės baseino pastatyti išmanųjį suolelį ir paslaugų stotelę. Tai bus dviračių servisas, elektros lizdų prieigos ir kitos išmaniosios paslaugos visuomenės poreikiams. Šis įrenginys, prisidėtų prie inovatyvios ir tvarios miesto plėtros.
Balsavimas
Vienas gyventojas gali balsuoti tik vieną kartą, tačiau visose trijose projektų kategorijose. Galimybę balsuoti turi ne jaunesni nei 16 metų, Tauragės rajone gyvenamąją vietą deklaravę, gyventojai. Balsavimas vyksta internetu, adresu www.idejatauragei.lt ir artimiausiuose bibliotekos filialuose. Tam skirtas laikas – dvi savaitės.
Balsavimas internetu vyksta prisijungus per e-valdžios vartus. Gyventojai, kuriems reikia pagalbos balsuojant internetu, gali balsuoti bibliotekose. Neturintys galimybės balsuoti naudojantis elektroninėmis ryšio priemonėmis, kviečiami atvykti į artimiausią bibliotekos filialą, kur bibliotekų darbuotojos įves jūsų balsą, į elektroninę balsavimo sistemą.
Daugiausiai gyventojų palaikymo sulaukusius mažos apimties projektus Tauragės rajono savivaldybė planuoja įgyvendinti per vienerius metus, didelės – per dvejus.
Daugiau informacijos www.idejatauragei.lt