Lauksargių globos namai durų lankytojams dar neatveria

Dalintis:

Laisvėjant karantinui, laikantis saugumo reikalavimų nuo vakar leidžiama aplankyti savo artimuosius, gyvenančius socialinės globos įstaigose. Tačiau Lauksargių globos namų direktorė Jovita Černeckienė globos namų gyventojų artimuosius prašo nuo vizitų susilaikyti ir tikisi, kad jie bus supratingi.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija išplatino pranešimą, kad jau galima lankyti artimuosius, gyvenančius globos namuose, grupinio gyvenimo namuose, bendruomeniniuose vaikų globos namuose, šeimynose. Aplankyti savo artimuosius globos namuose gali tie gyventojai, kurie yra pasiskiepiję arba nuo jų persirgimo koronavirusu yra praėję ne daugiau kaip 180 dienų.

Sergantys ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų ar kitomis užkrečiamosiomis ligomis – karščiuojantys, sloguojantys, kosintys žmonės šiose įstaigose lankytis negali. Prieš įeinant į įstaigą, privalu pasitikrinti kūno temperatūrą, dėvėti kaukę, dezinfekuoti rankas ir kitais būdais kiek įmanoma sumažinti galimybes gyventojams ir darbuotojams užsikrėsti koronavirusu.

„Įgyvendinus sėkmingą gyventojų ir darbuotojų vakcinavimo procesą bei įgijus bendruomeninį imunitetą, globos įstaigų gyventojai – vyresnio amžiaus žmonės ir neįgalieji – netrukus galės susitikti su artimaisiais, kurie pasiskiepiję arba persirgę koronavirusu. Tačiau tai nereiškia, jog galime prarasti budrumą. Visi laisvinimai, ypač susiję su didžiausioje rizikoje esančiais žmonėmis, turi būti labai pamatuoti, nekeliantys jiems pavojaus. Būtina neužsimiršti ir toliau laikytis visų saugumo priemonių“, – pabrėžė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Vis dėlto Lauksargių globos namų direktorė Jovita Černeckienė sako, kad leidimas lankyti artimuosius tėra rekomendacija, šalyje vis dar tebėra karantinas.

– Kol kas neturime konkretaus išaiškinimo ir reglamentavimo. Realiai aš turėčiau prašyti dokumentų, įrodančių, kad artimieji, norintys lankyti, yra pasiskiepiję ar persirgę. Tikiuosi, kad artimieji bus supratingi ir neskubės lankyti, juk žino, kokioje amžiaus grupėje yra mūsų gyventojai, o šalyje epidemiologinė padėtis nėra gera. Turėtume palaukti geresnio laikmečio, – sakė J.Černeckienė.

Anot jos, gal laisviau bus vasarą. Tuomet ir daugiau žmonių bus pasiskiepijusių. Dėl atlaisvinimo, kuris paskelbtas nuo šios savaitės ketvirtadienio, skambučių direktorė nesulaukė, tačiau globos  namų gyventojų artimieji vis paskambina pasiteirauti dėl lankymo. Lauksargių globos namuose šiuo metu gyvena pusšimtis gyventojų. Pas juos atvykti artimieji negali nuo spalio pabaigos.

Globos įstaigos direktorė patikino, kad dauguma gyventojų ir darbuotojai yra pasiskiepiję, tačiau vis tiek laikomasi saugumo reikalavimų, naudojamos apsaugos priemonės.

– Sunkus laikmetis visiems, nelengva ir darbuotojams. Globos namų gyventojams stengiamės užtikrinti saugumą, palaikyti dvasinę ramybę, kad jie jaustųsi kiek galima geriau, – patikino Lauksargių globos namų direktorė.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą