Ledonešio nuostoliai dar bus vertinami

Dalintis:

Praūžęs ledonešis sulaukė didžiulio susidomėjimo – minios tauragiškių pakrantėje stebėjo šį gamtos siautulį. Šiuo metu upės pasivaikščiojimų takas švarus, pėstieji gali mėgautis pasivaikščiojimais, tačiau seniūnui teks pasirūpinti ir gamtos stichijos padarytais nuostoliais.

Šeštadienį šimtai tauragiškių patraukė prie Jūros upės – saulėtą savaitgalio dieną pajudėjo ledai. Užtvankoje lūžo didžiuliai ledo luitai ir nesustabdomai judėjo fiksuojami fotoaparatų. Socialiniai tinklai net lūžo nuo užfiksuotų vaizdų – tokio ledonešio jau kelerius metus nebuvo.

Paupiu pasivaikščioti išėję tauragiškiai spėliojo – gal „Dunokų“ darbuotojai nuvalė takus, kad šie jau praeinami ir tirpstančios ledų sangrūdos likusios tik ant pievučių. Tačiau įmonės vadovė tai paneigė.

– Žiemą taką tikrai prižiūrėjom, valėm sniegą, nes karantinas, žmonės niekur negali išvažiuoti, bet pasivaikščioti nori. Stengėmės, kad Tauragėje turėtų kur išeiti. Tačiau po ledonešio mes tikrai nevalėm – gamta pati tuo pasirūpino, – juokaudama sakė „Dunokams“ vadovaujanti Gintarė Rakauskienė.

Susigrūdus ledams, upėje vanduo pakilo ir pėsčiųjų takas nuo užtvankos iki Vasaros estrados buvo apsemtas. Kai nuslūgo, pastebėta, jog ledai pridarė nuostolių. Nuo pėsčiųjų tilto einančių laiptų turėklai jau kadais buvo sulinkę, tačiau šiemet stichija juos kone visai nunešė. Aplamdė medines laiptų apdailas, neliko apie žvejybos ribojimus įspėjančio ženklo, betoninės šiukšlinės ant tako mėtosi – ledinei srovei jos buvo kaip žaislinės.

Tauragės miesto seniūnas Žilvinas Majus „Tauragės kurjeriui“ pasakė dar nebuvęs pakrantėje ir nuostolių neskaičiavęs. Tą ketinantis padaryti šiandien.

– Turiu dar pats nuvykti į pakrantę ir įvertinti nuostolius. Jei gerai pamenu, tai pačiais pirmais metais po pastatymo tilto turėklai buvo sulankstyti ledonešio. Dabar nežinau, gal net neremontuosim, o tik išmontuosim apačioje turėklus. Turim nenumatytiems miesto tvarkymo darbams lėšų, iš jų ir padarysime viską, – sakė Žilvinas Majus.

Seniūnas minėjo, kad šie pinigai paprastai skiriami įvairiems chuliganų padariniams tvarkyti. Visai neseniai iš Stoties gatvės parvežtas tvarkymui suoliukas. Iš minėtų pinigų taisomi ir kelių ženklai, kai pareigūnams nepavyksta nustatyti, kas juos sugadino.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą