fbpx

Lietuviško galimybių paso neturi – į piceriją nepateksi

Dalintis:

Užsienyje nuo koronaviruso vakcinuoti lietuviai grįžę į tėvynę patiria nemalonumų – ne visur pavyksta patekti su nelietuvišku galimybių dokumentu.

Į Tauragę iš Didžiosios Britanijos parvykusi Rima nebuvo įleista į vieną mieste veikiančių picerijų.

– Esu vakcinuota Didžiojoje Britanijoje, turiu europinį pažymėjimą. Parvažiavusi į Lietuvą visur patenku su juo – ir į prekybos centrus, ir kitur. Bet į vieną Tauragės piceriją užsukti nepavyko. Padavėja tik pasakė, kad neturi tiek pinigų, kad galėtų sumokėti baudą, jei kas patikrintų. Ar tikrai mano turimas dokumentas Lietuvoje negalioja? – klausia Rima.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento vadovė Gilma Masiulionienė patvirtino, kad Europos Sąjungos pažymėjimas tinkamas.

– ES skaitmeninis COVID pažymėjimas yra lygiavertis galimybių pasui ir gali būti naudojamas kontaktinėms veikloms ir paslaugoms, kurioms nustatyti ribojimai. Šiuo atveju darbuotojai turėjo patikrinti ES skaitmeninio COVID pažymėjimo galiojimą. Tai pagal nacionalines taisykles galima padaryti dviem būdais: rankiniu – perskaičius pažymėjime pateiktą informaciją apie asmens vakcinaciją, persirgimą ar atliktą COVID-19 tyrimą ir mobiliąja programėle „Tikrinti COVID pažymėjimą“, – teigė G.Masiulionienė.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą