Mažonuose kuria vaikų dienos centrą: keps blynus ir patys plaus indus

Dalintis:

Mažonų kaimo bendruomenė garsėja aktyvumu. Šioje gyvenvietėje sėkmingai veikia vaikų darželis, o visai netrukus veiklą pradės ir vaikų dienos centras „Po stogu“. Bendruomenės „Mažonų rytas“ pirmininkė Laima Šveikauskienė teigia, kad naujajame centre lankytis pageidauja mažiausiai 20 kaimo vaikų.

Bendruomenė „Mažonų rytas“ praneša, kad kovo 2 dieną Mažonų seniūnijos patalpose bus atidarytas vaikų dienos centras „Po stogu“. Feisbuke paskelbtas bendruomenės pirmininkės Laimos Šveikauskienės telefono numeris, kuriuo į naująjį centrą jau galima registruotis. 5–16 metų vaikams dienos centre nuo 14 iki 18 val. bus tiekiamas maitinimas, bus ugdomi socialiniai įgūdžiai, padedama ruošti namų darbus, linksmai leisti laisvalaikį, vyks vasaros stovyklos, įvairūs renginiai.

Įdarbinsime kelis žmones, seniūnijoje turime kambarėlį, kuriame anksčiau buvo įsikūrusi policija. Ten įrengsime virtuvėlę, ieškosime savanorių. Yra kaime sportuojančių vaikų, tai gal jie galės pamokyti žaisti krepšinį ar kitos sporto šakos. Bendruomenė turi įvairaus inventoriaus, kurį galėsime panaudoti vaikų laisvalaikiui.

Bendruomenės pirmininkė L.Šveikauskienė „Tauragės kurjeriui“ sakė pastebėjusi, kad vaikai po pamokų dažnai laisvalaikį leidžia Mažonų bibliotekoje. Bibliotekininkė prigalvoja jiems visokių užsiėmimų, todėl ir kilo mintis kurti dienos centrą ir į jį pritraukti dar daugiau kaimo vaikų.

– Įdarbinsime kelis žmones, seniūnijoje turime kambarėlį, kuriame anksčiau buvo įsikūrusi policija. Ten įrengsime virtuvėlę, ieškosime savanorių. Yra kaime sportuojančių vaikų, tai gal jie galės pamokyti žaisti krepšinį ar kitos sporto šakos. Bendruomenė turi įvairaus inventoriaus, kurį galėsime panaudoti vaikų laisvalaikiui, – idėjas kaip žirnius pylė vaikų dienos centro įkūrimo iniciatorė.

Moteris atvira – vienam vaikui pamaitinti per dieną skiriami tik 79 centai. Kokį valgį už tiek įmanoma patiekti? Tačiau L.Šveikauskienė nesibaimina, tik viliasi, kad pavyks iš kokių nors geradarių gauti būsimam dienos centrui šaldytuvą (jei tik galite tokį pasiūlyti, kone dvidešimt Mažonų vaikų bus labai dėkingi).

– Sugalvosime, ką valgyti, išmokysime vaikus blynus kepti. Kaime ne visada yra gerų pavyzdžių, todėl rodysim, ugdysim. Reikės dar daug visko, ieškosim indų – nenorime vienkartinių naudoti. Sieksime, kad vaikai valgytų su peiliu ir šakute bei tausotų gamtą. Tikrai nesamdysim valytojos. Vaikai turės išmokti išsiplauti indus, išvalyti patalpas, – planus pasakojo L.Šveikauskienė.

Pašnekovė atviravo labai laukianti Tauragės baseino atidarymo. Viliamasi, kad bent kartą per mėnesį pavyks gauti autobusiuką, kuriuo vaikai iš Mažonų būtų nuvežti į baseiną ir mokomi plaukti. Kaime planuojama rengti vasaros stovyklas.

– Jau kelerius metus mūsų rengiama vasaros stovykla sulaukia tikro anšlago. Planuojame ir pažintines ekskursijas vaikų dienos centro lankytojams. Vaikai labai laukia šeštadieninių užsiėmimų, – nustebino bendruomenės pirmininkė.

Akivaizdu, kad idėjų, potencialo ir noro šioje bendruomenėje netrūksta. Jau šiuo metu vaikų dienos centro būsimieji lankytojai registruojami, planuojamos veiklos, laukiamas finansavimas.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą