Metų karys – tauragiškis Svajūnas Jaruševičius

Dalintis:

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotajame pėstininkų batalione 2021-ųjų pradžia džiaugsminga ir bent trumpam padedanti pamiršti visas negandas. Išrinktas Metų karys, kuriuo tapo tauragiškis seržantas Svajūnas Jaruševičius – jam įteikta batalione plazdėjusi vėliava.

Laužo kaime esančiame Kęstučio batalione, kur kasmet Tėvynės labui prisiekia apie 400 šauktinių, nuo 2011-ųjų renkamas Metų karys. Juo tapti gali tik profesionaliosios tarnybos karys, atitinkantis specialius kriterijus. Karys į simbolinį apdovanojimą gali pretenduoti, jei garsino bataliono vardą sportiniais, kovinio rengimo, moksliniais ar kitais rezultatais, vykdė visuomenišką veiklą, dalyvavo renginiuose, nepriekaištingai ėjo savo pareigas ir papildomai atliko užduotis. Apdovanojamas kariškis negali turėti drausminių nuobaudų ar vedamų tarnybinių patikrinimų. Taip pat svarbus reikalavimas – kad būtų ištarnavęs Kęstučio batalione bent vienerius metus.

– Kiekviena kuopa turi galimybę pateikti savo kandidatus Metų kario apdovanojimui. Šiemet buvo keli kandidatai, kurių kiekvieną komisija svarstė atskirai, atsižvelgdami į nuostatus ir bendruosius reikalavimus, – sakė seržantas Vidas Stašaitis.

Viršila Darius Stanaitis patikslino, kad Metų kariui kasmet įteikiama bataliono štabe plevėsavusi vėliava – Lietuvos trispalvė. Ji gruodžio 31-ąją nuleidžiama, įrėminama ir pagaminamas užrašas. Įprastai ši simbolinė dovana įteikiama iškilmingos rikiuotės metu, tačiau šiemet viskas kitaip – vėliava Metų kariui perduota tik seržanto kuopos akivaizdoje. Simbolinę trispalvę Svajūnui Jaruševičiui perdavė bataliono vadas pulkininkas leitenantas Vytis Andreika.

,,Didžiuojuosi tarnaudamas Kęstučio batalione“, – pasakė seržantas S.Jaruševičius atsiimdamas apdovanojimą.

Metų kariu pripažintas S.Jaruševičius batalione tarnauja beveik 9-erius metus. Seržantas V.Stašaitis jį apibūdino kaip pareigingą karį, uoliai ir sąžiningai atliekantį pavestas užduotis, taip pat kaip draugišką ir bendraujantį žmogų.

Iš kairės: bataliono vadas plk. ltn. Vytis Andreika ir srž. Svajūnas Jaruševičius. Vido Stašaičio nuotrauka

S.Jaruševičius „Tauragės kurjeriui“ telefonu teigė, kad šis apdovanojimas jam labai svarbus.

– Įrėminta vėliava – tai pagerbimas. Kariui tai labai svarbu. Šiuo metu vėliava rado savo vietą kabinete Kęstučio batalione. Tačiau vėliau, manau, parsivešiu ją namo, – atskleidė Metų karys.

Pašnekovas taip pat prasitarė, kad siekė tapti savanoriu, kovojant su plintančiu pandeminiu koronavirusu. Net buvo pateikęs užklausą ir pagelbėti tikrai galėtų, nes yra baigęs paramediko kursus, kurie trunka 9 mėnesius. Kuopoje S.Jaruševičius eina vyriausiojo paramediko pareigas jau apie ketverius metus. Tiesa, šįkart planus tapti savanoriu teko atidėti dėl batalione vykstančių svarbių mokymų.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą