Mieste persodinamos užaugusios pušys

Dalintis:

Nusprendusi prie Oko miško augančias vešlias pušis persodinti į miesto erdves, savivaldybė pasirašė sutartį su rangovais. Bemaž 10 tūkst. eurų atsieisiantys darbai jau pradėti.

Tauragės rajono vadovai apsisprendė būsimo aplinkkelio teritorijoje išgelbėti 30 vešliausių pušų. Savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė kartu su Tauragės miesto seniūnijos apželdinimo specialiste Irma Naujokiene ir kitais darbuotojais lankėsi teritorijoje prie Oko miško – apžiūrėjo ir išrinko vešliausias pušis, kurias pažymėjo specialiais dažais. Dar rugsėjį apžiūrint medžius G.Rakauskienė patikino, kad delsti negalima – aplinkkelį statantys rangovai skuba dirbti savo darbus ir artimiausiu metu kirs visus numatytoje teritorijoje augančius medžius.

Kaip tarė, taip padarė – neilgai trukus pasirašyta medžių perkėlimo sutartis su Panevėžio UAB „Projektų pasaulis“. Už beveik 10 tūkst. eurų sutarta perkelti 31 medį – 30 pušų ir beržą. Skaičiuojama, kad vieno medžio persodinimas atsieis 321 eurą. Numatyta sudaryti pavėsį žaidžiančių vaikų laukiančioms mamoms – medeliams paruošta vieta Žalgirių mikrorajone, prie vaikų žaidimų aikštelės. Taip pat medžiai bus gabenami į Tauragės bendruomenių namų vidinį kiemelį ir prie J.Tumo-Vaižganto bei Miško gatvių sankryžos.

Persodinamos užaugusios pušys. Mortos Mikutytės nuotrauka

Nors sutartyje su rangovu numatyta darbų pabaiga – spalio 21-oji, įmonė tiek nelaukė. Jau šiandien pradėta perkelti medžius. Tauragės miesto seniūnijos darbininkai suskubo rinkti trinkeles prie vaikų žaidimų aikštelės, kad atlaisvintų vietą naujai augmenijai. Specialiu įrenginiu iškastas medis atvežamas kartu su žemėmis ir įsodinamas į iškastą duobę. Seniūnijos darbuotojai pasakojo, kad vėliau rangovas medžius dar papildomai įtvirtins, kad jie sėkmingai prigytų ir augtų tiesūs.

Praeinantys tauragiškiai vykstančius darbus smalsiai stebėjo, domėdamiesi, ar tikrai tokie dideli medžiai prigis naujoje vietoje.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą