Miesto gimtadieniui artėjant – nedrąsūs šventės planai

Dalintis:

Tauragės rajono savivaldybės administracija su kultūros darbuotojais sėdo svarstyti, kaip galėtume paminėti 514-ąjį Tauragės miesto gimtadienį. Didelių renginių, prie kokių miestas buvo įpratęs iki užklumpant koronavirusui, anot savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Tomo Raulinavičiaus, neplanuojama, tačiau gimtadienis vis tiek bus paminėtas.

Tauragės rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vedėją Danutę Naujokienę telefonu kalbinome po savaitės pradžioje vykusio nuotolinio Tauragės miesto šventės organizavimo posėdžio. D.Naujokienė atskleidė, kad susirinkę savivaldybės administracijos ir kultūros darbuotojai kalbėjo ne tik apie Tauragės miesto gimtadienį, bet ir užsiminė apie rugsėjo 1-osios bei eglutės įžiebimo šventes. Kultūros skyriaus vedėja tvirtino, kad susitikimų dėl miesto šventės organizavimo bus daugiau, kol kas planai preliminarūs.

– Nežinia neramina, tačiau kažką darysime – prisitaikydami prie situacijos vis tiek paminėsime miesto gimtadienį. Gal iš mašinų kažką bus galima stebėti. Planuojame pasižvalgyti ir į koncertininkus, jei kartais būtų tokia galimybė, nors to niekas nesitikime, – kalbėjo Kultūros skyriaus vedėja.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Raulinavičius sakė, kad savivaldybės administracijos atstovai su Kultūros centro specialistais susirinko pamodeliuoti, kaip šiemet galėtų atrodyti miesto šventė.

– Miesto šventė nebus tokia, kokias buvome įpratę turėti per pastaruosius penkerius metus, išskyrus praėjusius. Kultūros centro, savivaldybės Kultūros skyriaus paprašyta padėlioti planus, gal kokių naujų pramogų, prisitaikę prie situacijos, galėtume pateikti. Galbūt bus jau išbandyti filmai iš automobilių, gal kokie mažesni renginiai ar net koncertas stebint iš automobilių. Daug klausimų ir mažai atsakymų, – svarstė T.Raulinavičius.

Anot T.Raulinavičiaus, laikinai einančio savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, nors konkrečių sumanymų kol kas nėra, pasvarstyta ir apie tai, kaip gimtadienio proga miestą būtų galima papuošti.

Pernai birželio 6 dieną minėtas 513-asis miesto gimtadienis dėl užsitęsusių karantino ribojimų buvo kuklus, be įspūdingų koncertų, planuotos regiono dainų šventės ir kitų linksmybių, tačiau Tauragės kultūros centras vieną kitą renginį suorganizavo. Jono Viktoro Kalvano parke buvo surengta ir skulptūrinės kompozicijos „Sėkmės deivė“ atidengimo ceremonija.

Tikruoju Tauragės miesto gimtadieniu laikoma kovo 21 diena. Tą dieną 1507 m. Tauragės miestas pirmą kartą paminėtas istoriniuose šaltiniuose – Tauragės Švč. Trejybės bažnyčios fundacijos akte.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą