fbpx

Ministrė atvyko aptarti „Tauragė+“ projekto

Dalintis:

Pirmadienį Tauragės rajono savivaldybėje viešėjo vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė. Ji susitiko su Tauragės, Jurbarko, Šilalės ir Pagėgių savivaldybių vadovais. Pagrindinė pokalbių tema – projektas „Tauragė+“.

Pilotinis projektas, inicijuotas Vidaus reikalų ministerijos kartu su savivaldybėmis, „Tauragė+“ apima visas Tauragės apskrities savivaldybes. Tauragės, Jurbarko, Šilalės rajonų ir Pagėgių savivaldybės susivienijo, kad sukurtų bendrą gyvenimo kokybės gerinimo strategiją ir gautų tam reikalingą finansavimą iš įvairių šaltinių. Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė pirmadienį atvyko į Tauragę pasidomėti, kaip sekasi savivaldybių vadovams kartu ieškoti bendrų sąlyčio taškų.

– Ne vienas regionas atsilieka atlyginimais ir kitais aspektais, bet jūs pasienyje išsiugdėte bendravimo gebėjimus. Tai džiugina, nes veda jus į priekį. Be to, ir sprendimus jūs priimate kartu. Geroji patirtis naudinga ne tik jums, bet ir mums, nes galime jus pristatyti kaip pavyzdį. Džiugu, kad pasirinkote novatorišką kryptį, – susitikimo pradžioje kalbėjo ministrė R.Tamašunienė.

Projekto „Tauragė+“ ekspertas Gediminas Česulis pristatė savivaldybių atstovų identifikuotas pagrindines sritis, kurios projekto metu bus prioritetinės. Tai žemas darbo užmokestis, užsienio investuotojams nepatrauklus kraštas, viešojo transporto pritaikymas tik moksleiviams, o ne dirbantiems žmonėms, gyventojų mažėjimas, prastai išvystyta vandentvarka kaimiškose vietovėse. Įvardyta, kad pirmieji projekto rezultatai dar nelabai matomi, tačiau judama tinkama linkme.

Bene svarbiausias klausimas, dėl kurio sutarė visos keturios savivaldybės, – bendra viešojo susisiekimo sistema. Tokiu būdu būtų aptarnaujami verslininkai, ieškantys trūkstamų darbuotojų, ir darbus gretimuose rajonuose susirandantys žmonės.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą