Miškininkai vienijosi su medžiotojais – kartu gelbėjo medžius

Dalintis:

Visoje Lietuvoje surengtoje akcijoje „Medžiotojas ir medelis“ dalyvavo ir Valstybinių miškų urėdijos Tauragės padalinio darbuotojai su Tauragės medžiotojų ir žvejų draugijos nariais. Apsaugota bene 20 ha medelių.

Šiemet organizuota unikali akcija „Medžiotojas ir medelis“, suvienijusi miškininkus ir medžiotojus. Akcijos metu siekta apsaugoti jaunus medelius nuo juos apkramtančių miško žvėrių. Draugėn susirinkę medžiotojai ir miškininkai specialiais repelentais iš natūralių medžiagų tepė medelių viršūnes, kad žiemą alkani žvėrys jų nenuskabytų.

– Negali medžiotojai vien naudotis miško gėrybėmis. Tai jų medžioklės plotai ir norėdami prisidėti prie jų apsaugojimo jie padėjo ištepti medelius repelentais, – kalbėjo Valstybinių miškų urėdijos Tauragės regioninio padalinio vadovas Bronislovas Ambrozas. – Repelentai – tai vandenyje ištirpinti avių taukai. Elniniai gyvūnai to skonio nemėgsta, todėl medelių viršūnių neės.

Pasak urėdijos padalinio vadovo, svarbu apsaugoti jaunų medžių viršūnes, kad jie galėtų toliau stiebtis. O alkani žvėreliai galės kramtyti šonines šakas, kurios didelės įtakos augimui neturi.

– Tepami ne visi medeliai. Kai kurie susodinti per tankiai, reikės retinti. Todėl repelentais tepėme tik tuos, kurie turės toliau augti, – sakė B.Ambrozas.

Gausus būrys medžiotojų kartu su miškininkais pasistengė apsaugoti jaunuolynus. Bronislovo Ambrozo nuotrauka

Du savaitgalius medžiotojai kartu su miškininkais sutartinai darbavosi didžiulėje teritorijoje. Kai kurie medžiotojų būreliai dirbo ir darbo dienomis. Pavyko apeiti ir apsaugoti apie 20 ha plotą, apsodintą jaunuolynu.

– Tikimės, kad miškininkų ir medžiotojų bendradarbiavimas taps tradicija ir jo spektras tik plėsis. To seniai reikėjo, nes medžiotojai yra tie žmonės, kurie daug laiko praleidžia miške, pamato daugiau nei užduotis numatytu laiku turintis įvykdyti miškininkas. Dalindamiesi informacija sužinome daug smulkmenų, – apie bendradarbiavimo naudą plėtojosi pašnekovas.

Tauragės medžiotojų ir žvejų draugijos atstovė Aušra Stumbrienė „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad medžiotojų būreliai noriai ir aktyviai dalyvavo akcijoje. Neprisijungė tik du būreliai.

– Nė iš vieno medžiotojo nesulaukėm neigiamos reakcijos į kvietimą dalyvauti šioje akcijoje, noras tikrai buvo didelis. Mūsų draugijos pirmininkas pabrėžė, kad ne turim, o privalom prisidėti prie šių darbų. Tai pirma tokia akcija, bet planuojame prisidėti prie miškininkų ir toliau, – medžiotojų požiūrį išdėstė A.Stumbrienė.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą