Moka sąskaitas, bet vis tiek lieka skolingi

Dalintis:

Dėl įvairių namų administratorių priskaičiuotų mokesčių tauragiškiai jau ne vieną mėnesį varsto redakcijos duris. Šįkart su prašymu padėti išsiaiškinti, už ką atskaičiuojami pinigai, atėjo J.Tumo-Vaižganto gatvės 144-ojo daugiabučio gyventojai. Pasak jų, bendrija „Žiedas“ savininkams pateikė 4000 eurų sąskaitą už darbus, kurių butų savininkai sako nematę.

Atsimuša kaip į sieną

Tauragiškė Jolanta į „Tauragės kurjerio“ redakciją atėjo nešina daugiabučių namų bendrijos „Žiedas“ išrašytomis sąskaitomis. Vieną mėnesį iš moters buvo atskaičiuota 10, kitą – jau 15 eurų skola. Pasak gyventojos, tokias skolas sąskaitose pamatė visi 55 butų savininkai, o paklausę, už ką turi mokėti, neva gavę atsakymą – už darbus.

– Ėjome į bendriją, kreipėmės ir raštu, bet konkrečių atsakymų negavome. Atsiųstose sąskaitose nesimato, kokie darbai atlikti. Mums tik buvo paaiškinta, kad jie buvo atlikti karantino metu. Mes tų darbų nematėme. O kai kilo pasipiktinimas, bendrijos atstovai pasakė, „paūš ir nustos“, – piktinosi skaitytoja.

Moteris tikino, kad gyventojai nebeapsikenčia tokio nemandagaus bendrijos atstovų tono ir nori, kad piniginiai reikalai būtų suderinami iš anksto.

– Tie 15 eurų kas mėnesį prie sąskaitos yra daug. Jau ir taip bendrija pasididino mokestį, pasikėlė atlyginimus, o mūsų klausimai, kur panaudoja lėšas, atsimuša kaip į sieną. Gal jums pavyks išsiaiškinti, kas čia vyksta, – kalbėjo daugiabučio gyventojų vardu kalbėjusi pašnekovė.

Atsakymai – ne iš karto

Daugiabučių namų bendrijos „Žiedas“ pirmininkė Gražina Fominichienė, gavusi „Tauragės kurjerio“ siųstus klausimus elektroniniu paštu, atsakė, kad gyventojams atsakymai į jų klausimus taip pat buvo nusiųsti raštu. Paprašius detalesnės ataskaitos ir paaiškinus, kad jos atsakymai bus skelbiami laikraštyje, moteris atsiuntė išsamesnį laišką.

„Bendrija atlieka visus veiksmus, būtinus bendrojo naudojimo objektams išsaugoti ir jų naudojimui pagal tikslinę paskirtį užtikrinti bei vykdo nuolatinę statinių techninę priežiūrą. Rūpinasi pagrindinių namo konstrukcijų mechaninio patvarumo palaikymu, smulkių defektų šalinimu, bendrojo naudojimo inžinerinės įrangos profilaktika, derinimu, saugaus naudojimo užtikrinimu, avarijų likvidavimu. Bendrija vykdo daugiabučių namų karšto vandens ir šildymo sistemų priežiūrą. Kiekvienas daugiabutis namas kaupia lėšas šių darbų išlaidoms dengti“, – kokios bendrijos funkcijos ir darbai, vardijo bendrijos „Žiedas“ pirmininkė.

Senas daugiabutis – išlaidų daugiau

Daugiabutį, kurio gyventojai kreipėsi į redakciją, bendrija „Žiedas“ administruoja jau aštuonerius metus. Namas, pasak G.Fominichienės, yra senos statybos ir nerenovuotas. Į bendriją priimtas gana prastos būklės.

„Atsiranda vis daugiau nenumatytų avarijų ir nesuplanuotų einamojo remonto darbų. Stogai ir balkonai nuo permainingų ir nuolat besikeičiančių meteorologinių sąlygų (lietus, šlapdriba, sniegas, minusinė temperatūra) yra paveikti natūralios korozijos ir nusidėvėjimo, todėl leidžia vandenį. Padaugėjo gyventojų prašymų tvarkyti stogus ir balkonus. Bendrijos einamojo remonto darbininkai remontuoja stogus prilydomąja stogo danga. Kai kurių butų balkonai labai blogos būklės, todėl buvo uždengti profiliuotos skardos lakštais. Balkonų tvarkymui nuomojamas autokeltuvas (bokštelis). Sudaromos sutartys su rangovais. Darbams atlikti medžiagos perkamos pagal sąskaitas-faktūras ūkinių prekių parduotuvėse“, – kur išleidžia gyventojų kas mėnesį mokamus pinigus, vardijo bendrijos pirmininkė ir patikino, kad skenuotus dokumentus, sąskaitas, atliktų darbų sąrašą ji jau buvo nusiuntusi daugiabučio įgaliotiniui, kuris sąskaitų paprašė dar gegužę.

Kaip teigia bendrijos pirmininkė, balandžio 12-ąją vykusio susirinkimo metu daugiabučio namo gyventojai buvo informuoti, kad bendrijai skolingi 4837 eurus už atliktus darbus pagal privalomuosius statinių naudojimo ir priežiūros reikalavimus, 1445 Eur – už daugiabučio namo administravimo paslaugas ir 578 Eur – už kaupiamas lėšas namo privalomiesiems darbams atlikti.

„Skola susidarė todėl, kad kaupiamųjų lėšų namo numatytiems konkretiems darbams kas mėnesį priskaitoma po 100,14 Eur, ko nepakanka atliktų darbų išlaidoms dengti, nes padidėjo paslaugų, medžiagų, darbų kainos“, – rašo G.Fominichienė.

Pateikė skaičius

Pasak G.Fominichienės, 2020-aisiais rugpjūtį name už 322 eurus buvo atlikti šildymo sistemos praplovimo ir hidraulinių bandymų darbai, rugsėjį buvo nuomotas autokeltuvas už 741 eurą, tų pačių metų lapkritį didžiąją pinigų dalį – 2150 Eur – surijo karšto vandens sistemos remonto darbai.

2021-aisiais išrašytos dvi sąskaitos – gegužę už 232 eurus atliktas stogo remontas, o lapkritį keistas šilumokaitis už 735 Eur.

Pernai kovą 1050 eurų buvo išleista sienų remontui ir autokeltuvo nuomai.

Pasak G.Fominichienės, prieš atliekant darbus, apie juos informuota buvusi namo įgaliotinė.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

  1. Įdomu kiek Tauragėje yra senesnių namų už J . T. Vaižganto 144 ? O ataskaitos apie atliktus darbus nematėme.

Palikite komentarą