fbpx

Muziejininkai parsigabeno tautodailininko darbus

Dalintis:

Griežpelkių kaimo turizmo sodyboje eksponuoti tautodailininko Antano Bagdono darbai pargabenti į Tauragės krašto muziejų „Santaka“. Ginčą dėl a.a. A.Bagdono darbų kolekcijos, kilusį tarp muziejaus ir verslininko, nagrinėjo teismai, o tašką padėjo Lietuvos Aukščiausiasis Teismas.

Į muziejų per dvi dienas parvežta 318-a A.Bagdono kūrinių.

Nuo 2005 metų tauragiškio tautodailininko A.Bagdono darbai buvo saugomi Griežpelkių kaimo turizmo sodyboje, priklausančioje Petrui Dedūrai, nes muziejus neturėjo tam tinkamos patalpos. O kai Tauragės krašto muziejus panoro susigrąžinti A.Bagdono dirbinius, P.Dedūra atsisakė juos atiduoti. Kadangi nepavyko draugiškai susitarti, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kreipėsi į Tauragės apylinkės teismą. Bylinėjimasis užsitęsė pusantrų metų ir pasiekė aukštesnes instancijas. Muziejininkai laimėjo bylą Tauragės apylinkės, Klaipėdos apygardos teismuose, o Lietuvos Auščiausiasis Teismas P.Dedūros kasacinį skundą atmetė.

P.Dedūrai nepavyko įrodyti, kad amžinybėn išėjęs tautodailininkas buvo piktas ant jo kolekcijai kadaise vietos neradusio muziejaus ir visus eksponatus paliko jam. Teismas konstatavo, kad 2013 metų liepos 3-ąją pasirašytas eksponatų dovanojimo muziejui aktas yra galiojantis ir nenuginčytas. Muziejui palanki, neskundžiama Aukščiausiojo teismo nutartis priimta šio rugpjūčio 6 dieną.

Tauragės krašto muziejaus direktorius R.Vaitkus sakė, kad A.Bagdono kūriniai bus patalpinti nuolatinėje Tautodailės ekspozicijoje, kurioje bus ir kitų tautodailininkų darbai. A.Bagdono darbams bus skirta atskira patalpa. Muziejaus vadovas įsitikinęs, kad atsiras ir daugiau tautodailininkių, kurie kūrybinį palikimą norės patikėti muziejui. Muziejus planuoja parodų salę ateityje įrengti pirmame pastato aukšte, kur šiuo metu patalpas pagal panaudos sutartį naudoja biblioteka, nes vyresnio amžiaus lankytojams sunku lipti į antrą aukštą.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą