Muziejui vadovausianti Eglė Červinskaitė tikisi sugrąžinti lankytojus

Dalintis:

Nuo pat rinkimų į Seimą pabaigos pernai spalį Tauragės krašto muziejus „Santaka“ neturėjo nuolatinio vadovo. Ilgai delsus skelbti konkursą šiam postui užimti, pagaliau pirmadienį paaiškėjo, kad jį laimėjo Eglė Červinskaitė. Apie tai ji pati pranešė socialiniame tinkle.

Kalbos pasitvirtino

Tauragės krašto muziejus „Santaka“ be nuolatinio direktoriaus liko, kai jam vadovavęs Romualdas Vaitkus buvo išrinktas į Seimą. Laikinuoju įstaigos vadovu tuomet buvo paskirtas istorikas, archeologas Darius Kiniulis. „Tauragės kurjerio“ dar prieš konkursą klausiamas jis tvirtino neapsisprendęs, ar jame dalyvaus. Viešai savo norą dalyvauti muziejaus vadovo konkurse buvo išreiškusi tik renginių organizatorė-edukatorė Renata Jančiauskienė.

Ilgai sklandė gandai, kad muziejaus vadovo postas laikomas būtent Eglei Červinskaitei, buvusiai laikraščio „Tauragės žinios“ redaktorei ir direktorei, šiame leidinyje dirbusiai nuo 2016 metų. 2020 metų lapkritį E.Červinskaitė paskelbė paliekanti VšĮ „Tauragės žinios“. O gegužės 10-ąją paaiškėjo, kad kalbos nebuvo iš piršto laužtos.

„Naujo kelio pradžia. Vos atgaunu kvapą iš jaudulio! Šiandien dalyvavau atrankoje į Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ vadovės pareigas ir komisijos sprendimu konkursą laimėjau. Noriu padėkoti komisijos nariams ir jos pirmininkui, Tauragės rajono merui Dovydui Kaminskui už įvertinimą ir pasitikėjimą, savo ruožtu galiu pažadėti, jog atiduosiu visas jėgas ir širdį dirbdama muziejaus ir drauge Tauragės žmonių gerovei“, – savo feisbuko paskyroje rašo E.Červinskaitė.

Eina tėvo pėdomis

Paaiškėjus konkurso rezultatams, „Tauragės kurjeriui“ E.Červinskaitė sakė skyrusi daug laiko konkursui pasiruošti ir muziejaus veiklos planui parengti.

– Yra duotas startas modernaus muziejaus vizijai. Šį kursą reikia išlaikyti, kad darbuotojai galėtų kurti unikalų turinį. Aš seksiu buvusio direktoriaus pėdomis, plėtosiu pozityvią lyderystę. Stengsiuosi, kad nebūtų sprendimai nuleidžiami iš viršaus, – žada pašnekovė.

Eglė Červinskaitė patikino jaučianti muziejui nostalgiją, nes kadaise jam yra vadovavęs jos tėvas Artūras Červinskas.

– Vilniuje gyvenau aštuonerius metus. Grįžus nustebino pokyčiai, fantastiška atmosfera. Muziejaus patalpose visada jaučiau viliojančią, nostalgišką atmosferą, – kalbėjo E.Červinskaitė. – Negaliu pasakyti, kiek lankytojų atėjo į muziejų per kelias savaites, kai buvo sušvelnintas karantinas, bet pernai atėjo apie 20 tūkstančių. Susigrąžinsime lankytoją. Noriu, kad ateitų ne tik vieną kartą, bet ir sugrįžtų.

Eglė Červinskaitė tikisi muziejų matyti modernų technologijomis, kūrybiniais procesais, unikaliais renginiais, kurį kurianti bendruomenė galėtų laikyti savo namais.

Išliejo apmaudą

Darius Kiniulis

Pašnekovė atskleidė konkurso metu turėjusi vieną konkurentą, tačiau paviešinti jo pavardę atsisakė. Muziejaus Istorijos-etnografijos skyriaus vedėjas Darius Kiniulis, iš pareigų pasitraukus R.Vaitkui, vis dar laikinai vadovaujantis muziejui, patvirtino, kad ir jis kandidatavo šiame konkurse. Po konkurso D.Kiniulis socialiniame tinkle paskelbė: „Apmaudu, kad 7 metai muziejininko patirties, dideli darbai, archeologo specialybė komisijai nublanko prieš žurnalistės stiprią teorinę dalį. Tai rodo, kad brandžios muziejininkystės tradicijos rajone dar nenorim turėti. Pirmi metai bus sunkūs, bet padėsiu kuo galėsiu. Be to, reikės užsitarnauti kolektyvo palaikymą“.

„Tauragės kurjerio“ pakalbintas laikinasis muziejaus vadovas patikslino, kad tai tik jo, o ne viso muziejaus kolektyvo nuomonė.

– Mano prioritetas buvo išlaikyti jau esamus tradiciniais tapusius muziejaus renginius – festivalį „Kvadratu“, „Kultūros muitinės“ renginių ciklą ir kitus. Tačiau koncentravausi į eksponatus, jų išlaikymą ir tyrinėjimą. Baiminuosi, kad nuo šiol bus daugiau šou nei muziejaus veiklos tęstinumo. Tačiau jei Eglę patvirtins, o manau taip ir bus, tai visi kartu dirbsime ir stengsimės dėl bendro tikslo, – plačiau savo nuomonę išdėstė D.Kiniulis.

Eglės Červinskaitės tinkamumą eiti naujas pareigas dar turi patvirtinti Specialiųjų tyrimų tarnyba.

***

Tauragės rajono savivaldybė informavo, kad norą dalyvauti muziejaus direktoriaus konkurse buvo pareiškę trys pretendentai, tačiau reikalavimus atitiko ir konkurse dalyvauti galėjo tik du. Pasiteiravus, kuo E.Červinskaitė pranoko savo konkurentą, savivalybės atstovai atsakė, kad komisijos nariai kandidatus vertino individualiai pagal jų pateiktus atsakymus į užduotus klausimus.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą