Nauji kapinių vartai atsivers tik su leidimu

Dalintis:

Praėjusį rudenį prie Papušynės kapinių buvo įrengti nauji vartai, kuriuose įdiegta išmanioji įranga jau baigiama derinti. Netrukus vartai atsivers tik gavusiems leidimą. Tvarkos pažeidėjus ir šiukšlintojus fiksuos vaizdo stebėjimo kameros.

Kapinių lankytojai dar pernai rudenį pastebėjo, kad Papušynės kapinėse nebėra nuolat ten besidarbavusios kapinių prižiūrėtojos, kuri čia pat atsakydavo į visus klausimus, surasdavo krūmuose paliktus laistytuvus, nušluodavo taką. Tauragės miesto seniūnas Žilvinas Majus patvirtino, kad miesto seniūnijai priklausančias kapines pagal sutartį administruoja UAB „Dunokai“.

– Bet kokiu atveju gyventojai kapinėse privalo elgtis deramai, laikytis kapinių taisyklių. Šiukšlintojus ir tvarkos pažeidėjus jau fiksuoja stebėjimo kameros, bus jų daugiau. Nuolat sulaukiame vienokių ar kitokių klausimų dėl kapinių ir visada į juos atsakoma arba sprendžiamos problemos kartu su kapinių administratoriais. Kilus bet kokiems klausimams visada prašome kreiptis į seniūniją arba UAB „Dunokai“. Problemos visada sprendžiamos ir dar nebuvo nė karto, kad nebūtų išspręstos, – patikino Ž.Majus.

Pasak seniūno, pernai buvo sutvarkyta daug metų gyventojų pasipiktinimą kėlusi automobilių stovėjimo aikštelė, įrengta nauja tvora ir vartai, kuriems pradėjus pilnai veikti tikimasi įvesti tvarką ir išvengti nusiskundimų ateityje. Seniūnas dėl iš kapinių išmetamų šiukšlių miške ne kartą diskutavo su urėdija, viliasi, kad šios problemos nebeliks.

– Papušynės kapinėse įrengti išmanieji vartai, baigiami paskutiniai derinimo darbai. Jie bus uždaryti ir į kapines bet kas ir bet kada, kaip buvo iki šiol, patekti negalės. Reikės iš anksto susiderinti laiką su kapines administruojančia įmone dėl leidimo įvažiuoti, o kilus bet kokiems klausimams kreiptis prie kapinių nurodytais kontaktais. Įvedus įvažiavimo tvarką bus lengviau identifikuoti, kas apgadino antkapius, išvažinėjo žolę ir panašiai, – neabejoja naujovės nauda seniūnas.

Žilvinas Majus pabrėžė, kad šiuo metu Papušynės kapinėse nebėra laisvų vietų kolumbariumuose, o senosiose miesto kapinėse Sandėlių gatvėje visai nėra kolumbariumų. Kadangi keletą metų jaučiamas gyventojų susidomėjimas ir poreikis kolumbariumui, nuspręsta juos ten pastatyti. Nauji kolumbariumai Papušynės kapinėse bus statomi priešais jau esamus.

– Senosiose miesto kapinėse kolumbariumui poreikis yra, dėl jo dažnai iš gyventojų sulaukdavome klausimų. Jie bus statomi šalia pagrindinio įėjimo esančios aikštelės. Papušynės kapinėse yra aštuonios sekcijos, suskirstytos į kriptas, 18 kriptų vienoje sekcijoje. Į vieną kriptą telpa keturios urnos. Kriptos kainos nežinome, ją nustato statytojas, – sakė seniūnas.

Papušynės kapinėse numatyti vienpusiai 18 nišų keturi kolumbariumai. Nišos suprojektuotos iš vienos pusės, bus trys aukštai po šešias nišas. Kad būtų įmanoma įtalpinti keturias urnas vienoje nišoje, jos plotis, aukštis ir gylis bus 0,5 metro. Kolumbariumo aukštis sieks 2 metrus, išorė bus pagaminta iš marmuro ar granito derinant spalvą prie esamų kolumbariumų. Analogiški du kolumbariumai bus pastatyti senosiose Tauragės miesto kapinėse ir trys Skaudvilės miesto kapinėse.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

  1. Ką gyvūnų globėjai pasakys. Juk dabar šuo svarbesnis negu žmogus… Ir negalima vestis suniuko😪

Palikite komentarą