Naujuosius tauragiškiai pasitiko su mažiau šiukšlių

Dalintis:

Įprastas vaizdas Naujųjų metų naktį – ant šaligatvių paliktos fejerverkų dėžės. Šiemet, Tauragės miesto seniūno Žilvino Majaus teigimu, jų gerokai mažiau, nei ankstesniais metais.

Keli didieji Lietuvos miestai šiemet kone paskutinę minutę paskelbė, kad fejerverkų nebus dėl tiršto rūko – esą vis tiek dangaus puošmenų nebus matyti. Dalis miestų šios pramogos atsisakė dėl taršos. Toks sprendimas nudžiugino ir ne vieną naminių gyvūnų savininką, mat keturkojai nemenkai išsigąsta sprogstančių fejerverkų, dažnai ir pasprunka.

Naujųjų metų naktį rūkas tvyrojo ir Tauragėje. Tauragės rajono savivaldybei jau prieš daugelį metų atsisakius naujametinių fejerverkų, gyventojai šios pramogos neišsižada. Danguje nors ir sunkiai matomos, pokšėjo pirotechninės šviesos. Deja, bet jau įprasta, kad ištuštintos fejerverkų dėžės taip ir lieka gatvėse, ant šaligatvių. Gausu dėžių Naujųjų naktį buvo J.Tumo-Vaižganto gatvėje, krūvelė mėtėsi palikta J.V.Kalvano parke. Atrodo, kažkas pasidžiaugė šviesomis ir ramiai patraukė namo, nesirūpindamas atliekomis.

– Dirbam ir mes, ir „Dunokai“, tvarkom. Buvo sutarta, kad ir šeštadienį aprinksim šiukšles. Tai centrinės vietos apeitos. Dar šiandien ryte pats važiavau eglutės pažiūrėti – ar visi žaisliukai savo vietose, – kalbėjo Tauragės miesto seniūnas Žilvinas Majus.

Pašnekovas dėstė manantis, kad fejerverkai pamažu išeina iš mados, nes pastebi, jog šaudoma mažiau, šiukšlių gatvėse taip pat po Naujųjų metų šventimo lieka ne tiek daug, kaip ankstesniais metais.

– Eglės žaisliukai nenuspardyti. Mūsų darbuotojai kol kas surinko 6 maišus. Prie Jūros pliažo galybė kebabų dėžių – kas pataikė į šiukšlinę, kam nelabai pavyko. Bet šiaip viskas gerai, – pasidžiaugė miesto šeimininkas.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

2 komentarai

  1. Vytautas on

    Kas čia tą nesveiką propagandą fejerverkų draudimo užsakė ir kiek sumokėjo? Ar jūs vaikų neturite, kad tokius vėjus rašote? Ar jau skiepai protą atėmė? jau laikas pagal jūsų rodiklį _ Švabą, pratinti gyventojuds, kad bus nuosavas turtas atiminėjimas, o į namus prikeliama perėjūnų iš egzotiškų šalių. Pradėkite rašinėti kad baisu nuosavuose namuose gyventi. Girmėles valgyti siūlykite kiekviename laikraščio numeryje, juk mėsą sveika valgyti tik Gatesui, kuris supirko milojonus akrų žemių ir karves augina, kurios bezda ne anglies dvideginiu, o matyt deguonimi. Kiek jūs galite žmones kvailiais laikyti??? Ar ponas Majus pažiūri kiek dešimtmečiais nepūvančių šiukšlių ( švirkštų ir bambalių) visur mėtosi?

  2. Vytautas on

    Na kietas seniūno pastebėjimas, manytina tinkantis biurokratui… : “…fejerverkai pamažu išeina iš mados, nes pastebi, jog šaudoma mažiau”. Ponas Majau, gal pastebėsi kad šaudoma mažiau, nuo tokio valdžios teroro, kai net senelius lankyti neleidžiama, ir žmonės laikomi kaip konclageriuose – uždaryti namuose, net į mišką neleidžiant eiti, o nesutinkantys leistis eksoerimentinius nuodus vejami iš darbų, todėl bėga dešimtimis tūkstančių iš Lietuvos. Nuvažiuok į didmiesčius ( ar mūsų mikrorajone), pažiūrėk vakarais, kiek procentų langų nedeega elektra ir pasidžiauk žurnalistams, kad tai nuostabu… DIdesnio cinizmo nemačiau.

Palikite komentarą