Neapsikentė paspirtukininkų: „Ir eidamas šaligatviu nebesijaučiu saugiai“

Dalintis:

Pirmadienį J.Tumo-Vaižganto gatvėje motociklu važiuodamas iš „Versmės“ gimnazijos į avariją pateko moksleivis. Dėl patirtų sužalojimų vaikinas nuvežtas į ligoninę. Apie šioje gatvėje nuolat zujančius motociklų ir mopedų vairuotojus policiją ne kartą informavo vietos gyventojai. Jie taip pat skundžiasi, kad prasidėjus mokslo metams rytais padaugėjo įžūliai paspirtukus vairuojančių, Kelių eismo taisyklių nesilaikančių ir savo bei aplinkinių saugumu nesirūpinančių moksleivių. Policija perspėja – baus ir pažeidėjus, ir jų tėvus.

Į „Tauragės kurjerio“ redakciją kreipėsi tauragiškis, kas rytą į darbą Respublikos, Dariaus ir Girėno, J.Tumo-Vaižganto gatvėmis einantis pėsčias. Vyras skundžiasi, kad jau ir ant šaligatvio tamsiais rytais jaučiasi nesaugiai.

– Antradienį vienas paspirtuku važiuojantis paauglys pro mane pralėkė šaligatviu, net krūptelėjau, kelių centimetrų trūko, kad partrenktų. Čia pat išlėkė į Respublikos gatvę ir su draugu, kuris taip pat važiavo paspirtuku, lėkė gatvės viduriu, nes tuomet nebuvo mašinų. Vaikai nei liemenių, nei šalmų nedėvi, važiuoja mandravodami tai viduriu gatvės, tai šaligatviu. Nejaugi nėra jokių drausminančių priemonių? Ir apskritai, ar gali paaugliai važinėti elektriniais paspirtukais? – klausia tauragiškis.

Pasak vyro, tokių jaunųjų paspirtukininkų jis kasryt sutinka ne po vieną.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Lina Banienė teigė, kad dviračiu, elektriniu paspirtuku, elektriniais riedžiais galima važiuoti pėsčiųjų ir dviračių takais arba dviračių juostomis, kur jų nėra – tam tinkamu kelkraščiu. Važiuodamas kelkraščiu, pėsčiųjų ir dviračių taku, šaligatviu, elektrinio paspirtuko vairuotojas privalo duoti kelią pėstiesiems, nekelti jiems pavojaus ar trukdyti.

– Paspirtukų vairuotojams draudžiama kirsti važiuojamąją dalį pėsčiųjų perėjomis – transporto priemonę privalu persivesti. Važiuodami važiuojamąja dalimi, dviračių ir elektrinių paspirtukų vairuotojai privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba transporto priemonės priekyje turi degti baltos, o gale – raudonos šviesos žibintas. Dėvėti saugos šalmus rekomenduojama visiems, važiuojantiems tokiomis transporto priemonėmis, o jaunesniems nei 18 m. asmenims juos tinkamai dėvėti yra privaloma, – sakė L.Banienė.

Policijos atstovė pabrėžė, jog išleisdami vaikus į mokyklą su paspirtukais tėvai turi užtikrinti, kad nepilnamečiai tinkamai elgsis kelyje.

– Jeigu pažeidžiamos Kelių eismo taisyklės, asmuo gali užsitraukti baudą nuo 20 iki 40 eurų. O tėvams gresia įspėjimas arba bauda iki 100 eurų. Pareigūnai nuolat vykdo prevencines priemones, kurių metu stebi, kaip paspirtukų vairuotojai laikosi Kelių eismo taisyklių.

Nuo šių metų birželio iki rugsėjo mėnesio surašyti 5 administracinių nusižengimų protokolai, – informavo policijos atstovė.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą