fbpx

Neįgalieji: „Kai mes parodėm, nereagavo“

Dalintis:

Ar kasdienės rajono gyventojų problemos turi būti sprendžiamos tik persirengus ir sėdus į neįgaliojo vežimėlį? Po praėjusią savaitę parodyto LRT televizijos šou „Nepažintas meras“ vos išaušus kitos dienos rytui Tauragės miesto seniūnija ėmėsi paviešintos problemos naikinimo darbų – Bažnyčių gatvėje ne vienerius metus gyventojams trukdęs kelmas skubiai pašalintas. Neįgalieji piktinasi – apie nelemtąjį kelmą valdžios vyrai buvo informuoti jau seniausiai, tačiau niekas į jų prašymą tuomet nekreipė dėmesio.

Sutvarkė kitą dieną

Per LRT televiziją parodytas šou „Nepažintas meras“ sulaukė didžiulio žiūrovų dėmesio ir sukėlė aršias diskusijas. Praėjusią savaitę pirmasis šios realybės dokumentikos laidų cikle rodytas Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas. Aprengtas kasdieniais drabužiais, specialistų profesionaliai nugrimuotas D.Kaminskas tapo neatpažįstamas ir iškeliavo spręsti laidos kūrybinės komandos išrinktų rajono problemų.

Filmavimo grupė stabtelėjo Tauragės miesto Bažnyčių gatvėje, prie parduotuvės „Čia market“, kur jau kelerius metus pūpsojo didžiulis nupjauto medžio kelmas. Jau ne vienerius metus jis gadino nervus ne tik vaikus vežimėliais vežiojantiems tėvams, bet dar labiau – neįgaliesiems – norint kelmą apvažiuoti reikėdavo nusigauti į kitą gatvės pusę arba kabarotis parduotuvės laipteliais. Kaip tyčia Bažnyčių gatvės kelmas tapo kliūtimi į neįgaliojo vežimėlį sėdusiam D.Kaminskui. Įdomu tai, kad laida filmuota gruodžio mėnesį, o štai kelmo tvarkymo imtasi kitą dieną po jos parodymo eteryje – sausio 9-ąją.

Filmuojant laidą, neįgaliojo vežimėlin sėdęs meras pats kaip reikiant užkliuvo prie kelmo Bažnyčių gatvėje. Laidos „Nepažintas meras“ stop kadras

„Nei juoktis, nei verkti“

– Pats pro tą vietą bėgau turbūt kelis šimtus kartų, bet vis nenufotografuodavau. Dabar tiesiog seniūnas nusprendė ir sutvarkė. Yra prioritetai, tvarkom po truputį. Į seniūniją kreipiausi dar gruodį. Ir tikėjausi, kad gruodį bus sutvarkyta. Tačiau sutvarkė dabar, – jau po laidos „Tauragės kurjeriui“ sakė meras D.Kaminskas.

Tauragiškiams pastebėjus pradėtus kelmo šalinimo darbus, feisbuko bendruomenė tiesiog suūžė nuo sveikinimų ir džiaugsmo šūksnių – esą kaip šaunu, pagaliau daugelį metų praeivius kamavęs trikdis bus pašalintas. Tačiau tarp visų sveikinimų pasirodė ir nuostaba – jei jau visiems seniai žinoma, kad kelmas yra (tiksliau – jau buvo) problema, kodėl tik po televizijos šou imtasi jį tvarkyti?

– Į valdžios institucijas dėl to kelmo buvo kreiptasi prieš kokius 2–3 metus. Tada fotografavom problemines miesto vietas, tarp kurių ir tas kelmas Bažnyčių gatvėje, ir šaligatvius, kurių bortai per aukšti – gadinam vežimėlius ir skuterius, žalojam savo ir taip pažeistas nugaras. Viešbutyje pandusas nenormalus, Vytauto gatvėje daugybė aukštų bortų, atkreipkite dėmesį, kokia perėja nuo „Drogo“ link „Topo centro“, kokie ten bortai. Ratukininkai siuntė valdžios institucijoms tas nuotraukas, tik tai buvo senokai, tikrai neatsimenu, kam tiksliai – ar į savivaldybę kam nors, ar į seniūniją. Bet niekas nereagavo. O po šios laidos iškart darbai pajudėjo, nei juoktis, nei verkti, – „Tauragės kurjeriui“ apmaudžiai kalbėjo pavardės viešai skelbti nepanorusi neįgali tauragiškė.

Merginai antrino kitas ratukininkas. Tiesa, jis kiek optimistiškesnės nuomonės apie televizijos laidos pasekmes. Esą šaunu, kad apskritai kas nors pagaliau ėmėsi problemą spręsti. Tegu ir ne dėl neįgaliųjų prašymo.

Seniūnas: „Sutapimas“

Ilgametis Tauragės miesto seniūnas, šiuo metu miesto seniūnijos mentorius Virginijus Žilius „Tauragės kurjeriui“ sakė jokio neįgaliųjų prašymo dėl kelmo Bažnyčių gatvėje negavęs. Jis prisiminė, kad iki Bažnyčių gatvės rekonstrukcijos buvę mažesni parduotuvės laiptai.

– Atsiradus reikalavimui įrengti nuovažas, parduotuvė ją įrengė tik iš vienos pusės. Iki šiol nelabai kam užkliuvo, medis buvo, kai jį nupjovė, liko kelmas. Gal kam ir davė tas nuotraukas, bet ne man, – telefonu „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo V.Žilius.

Ne vienerius metus Bažnyčių gatvėje stūksojęs ir praeiviams trukdęs kelmas pašalintas tik po TV šou. Mortos Mikutytės nuotrauka

Laikinai Tauragės miesto seniūnu dirbantis Žilvinas Majus apie problemą ir jos tvarkymą papasakojo kiek plačiau. Jo aiškinimu, meras prieš keletą mėnesių prašė kelmą sutvarkyti, tačiau dėl objektyvių priežasčių anksčiau šio darbo imtis tiesiog nebuvo galimybių.

– Mes prašymų dėl to kelmo tvarkymo negavom. Gal jis nukeliavo Statybos skyriui ar savivaldybės administracijai. Kad kai kur šaligatviai per aukšti, žinau, nes ir pats vasarą dviračiu važinėju, nėra patogu. Tačiau dar tiksliai nežinau, kieno čia kompetencija to imtis. O ten tas medis senokai nupjautas. Sutapimas, kad ta laida išėjo. Jau rudenį pradėjom ieškoti galimybių tam kelmui pašalinti, – teigė Ž.Majus.

Pašnekovas pasakojo, kad kitoje Bažnyčių gatvės pusėje buvo pradėta gręžti kitą kelmą, tačiau nulūžo grąžtas. Galiausiai prasidėjo pasiruošimas šventiniam laikotarpiui. Tai ir sutrukdę pasirūpinti Bažnyčių gatvėje buvusiu trukdžiu anksčiau nei pasirodė televizijos laida.

– Visko suspėti ir viskuo pasirūpinti neįmanoma, o tą probleminę vietą matė visi, – pokalbį baigė miesto seniūnas.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą