fbpx

Norėjo surengti susirinkimą – manė, kad galima

Dalintis:

Vyriausybės nutarimu Lietuvoje paskelbtas karantinas, kurio sąlygos šįkart ne tokios griežtos – verslas ir toliau dirba. Visgi didesni nei 5 žmonių susibūrimai uždrausti. Tačiau nepaisydami šių draudimų mažoniškiai suskubo sušaukti visuotinį bendruomenės susirinkimą. Bendruomenės pirmininkė atskleidė tokio užmojo priežastį – susirinkimo prireikė siekiant gauti paramą bendruomenei.

Pirmadienio vakarą Mažonų kaimo bendruomenė „Mažonų rytas“ socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje paskelbė kviečianti bendruomenės narius į visuotinį susirinkimą, kuris turėtų vykti šeštadienį, lapkričio 14 dieną. Skelbime pranešta, kad susirinkimas vyks lauke, laikantis visų saugumo reikalavimų, jo metu bus galima sumokėti bendruomenės nario mokestį. Susibūrę bendruomenės nariai taip pat ketino aptarti bendruomenės planus jungtis į naujas asociacijas ir siekį teikti paraišką bendruomeniniam verslui kurti. Apie tokius bendruomenės užmojus „Tauragės kurjeriui“ pranešė keli šaltiniai klausdami – ar tikrai karantino metu galima rengti susirinkimus?

Be to, „Tauragės kurjeris“ feisbuke pastebėjo, kad Mažonų bendruomenė visuomenę kviečia apsilankyti tapybos darbų parodoje, kuri demonstruojama Mažonų kultūros namų salėje. Skelbime nurodytas telefono numeris, kuriuo paskambinus galima būtų įsiprašyti į salę apžiūrėti paveikslų.

Vyriausybės paskelbto karantino sąlygos aiškiai nurodo, kad bet kokie kultūriniai ir visuomeniniai renginiai iki lapkričio 29 d. draudžiami. Lapkričio 4-ąją priimtame Vyriausybės nutarime nurodoma, kad viešose vietose karantino metu negali būti didesnės kaip 5 asmenų grupės, išskyrus šeimos narius, taip pat būtina laikytis ne mažesnio kaip 2 m atstumo tarp asmenų ar grupių, būtina vengti fizinio kontakto.

Kaimo bendruomenės „Mažonų rytas“ pirmininkė Laima Šveikauskienė „Tauragės kurjeriui“ antradienį sakė nieko blogo dėl to, kad šaukia visuotinį bendruomenės narių susirinkimą, neįžvelgianti – susirinkimas suplanuotas lauke, į jį atėję žmonės susiburtų mažesniais kaip 5 asmenų būreliais.

– Mes planuojame teikti paraišką paramai gauti ir jei lauksime karantino pabaigos, tai terminas baigsis, pavėluosim ir nebegausim pinigų. Norime, kad nebereiktų verslininkų pinigų maldauti. Yra mintis kurti bendruomeninį verslą ir užsidirbti patiems. Nenorime daryti visko už nugaros, todėl planavome susirinkimą, kad visiems būtų paaiškinta, – tikino bendruomenės pirmininkė.

Tačiau Tauragės rajono savivaldybės vyriausiasis civilinės saugos specialistas Mindaugas Mikutavičius Mažonų bendruomenei ir visiems kitiems primena – bet kokie susirinkimai karantino metu griežtai draudžiami.

– Susiburti galima tik ne daugiau kaip penkiems žmonėms. Laidotuvėse dalyvauti gali iki 10 žmonių. Bet dėl susirinkimų viskas aišku – jie draudžiami. Reikia suprasti – turime saugoti save ir kitus, nes kol kas tendencija nekokia. Nuolat prašome žmonių elgtis atsargiai, – sakė M.Mikutavičius, nurodydamas net konkrečius Vyriausybės nutarimo punktus, kuriais draudžiamas būriavimasis.

Trečiadienį Mažonų bendruomenė vis dėlto atšaukė bendruomenės namų kieme suplanuotą susirinkimą ir rytoj, 14 val., rengs jį nuotoliniu būdu. Atšauktas ir kvietimas aplankyti tapybos parodą.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą