Nori važiuoti, bet sprendimai – kaip pančiai

Dalintis:

Keletas Pagramančio miestelio gyventojų kreipėsi į „Tauragės kurjerio“ redakciją prašydami padėti – žmonės papasakojo, kokiu sudėtingu būdu prireikus keliauja į Tauragę. Situaciją pakomentavo Tauragės autobusų parko direktorius Rimantas Martinavičius.

Pagramantiškė Daiva (nepanorusi viešinti pavardės) teigė, kad vietos gyventojams susisiekimas su Tauragės miestu per karantiną tapo labai sudėtingas, nes pro miestelį per dieną pravažiuoja tik du autobusai: 8 ir 16.40 val. Pasak Daivos, ypač vargsta vyresnio amžiaus žmonės, kuriems reikia nuvažiuoti į gydymo įstaigas ar vaistinę.

– Mano močiutei 82 metai, jai reikia pas gydytoją ir į vaistinę. Atvažiavusi į Tauragę ryte, be vakaro ji neturi kuo grįžti į namus. O ir mums, dirbantiems Tauragėje, labai nepatogu – pasibaigus darbo valandoms, autobusas jau būna prieš 20 min. išvykęs, – apmaudą išliejo moteris. – Kodėl autobusų tvarkaraščiai nederinami su žmonėmis? Skambinome į savivaldybę, į autobusų stotį – niekas su mumis nesikalba.

Autobusų parko direktorius Rimantas Martinavičius. TK archyvo nuotrauka

Tauragės autobusų parko direktorius Rimantas Martinavičius sako, kad anksčiau Pagramančio gyventojams bėdos nebuvo – pro miestelį pravažiuodavo daug tarpmiestinių autobusų. Tačiau dėl karantino tarpmiestinių reisų beveik nebeliko. Pasak R.Martinavičiaus, kadangi Pagramančio susisiekimas įprastu metu su Taurage buvo geras, nebuvo suformuotas priemiestinis maršrutas.

– Į Pagramantį šiuo metu priemiestinio maršruto neturime. Taip gavosi, kad to maršruto niekada ir nereikėjo, niekada dėl to nesulaukėme skundų. Nuo ketvirtadienio (9.50 val.) „Kautros“ tarpmiestinis autobusas važiuoja link Pagramančio, 17.45 val. iš Tauragės išvažiuoja autobusas į Klaipėdą pro Pagramantį, – kalbėjo autobusų parko vadovas. –  Kad žmonėms nepatogumai, mums belieka tik apgailestauti. Anksčiau mūsų autobusai pro Pagramantį važiuodavo apie 6 kartus per dieną.

Pasak R.Martinavičiaus, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kaltina vežėjus, kad šie paliko keleivius likimo valiai. Tačiau vežėjai, R.Martinavičiaus teigimu, kreipėsi į Susisiekimo ministerijos Transporto saugos administracijos padalinį, prašydami padengti bent dalį patiriamų nuostolių, net nurodė, iš kokių šaltinių tai padaryti. Esą jei prašymas būtų patenkintas, vežėjai tarpmiestinių maršrutų nebūtų sustabdę.

– Tarpmiestinių maršrutų niekas nefinansuoja, nė savivaldybė. Mes patiriame nuostolių, todėl važiuoti neįmanoma. Susisiekimo ministerija nieko nepadarė, kiti verslai buvo remiami, o šitas – ne. Todėl didžioji dalis vežėjų sustabdė tarpmiestinius pervežimus. O tai atsisuko į mūsų klientus ir į mus pačius. Norim važiuoti, bet priėmė sprendimą sodinti keleivius šachmatine tvarka, užimti tik 50 proc. sėdimųjų vietų. Priimdami sprendimus jie nenumatė kompensavimo tvarkos, mus paliko įkaitais, – apmaudžiai kalbėjo transporto įmonės vadovas. – Apgailestaujame, kad taip yra, kad keleiviai iš tikrųjų nuskriausti. Ministerijos turi matyti, kad priėmė blogus sprendimus, nors jos turi tarnauti žmonėms. Mes norime tarnauti, bet mus surakino pančiais.

Tauragės autobusų parko vadovas gyventojų prašo dar truputėlio kantrybės – jo nuomone, tarpmiestiniai maršrutai po truputį atsinaujins.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą