Tauragėje neturinčiais šeimininkų ir be priežiūros likusiais gyvūnais rūpinsis VšĮ „Būk mano draugas“. Su šia viešąja įmone Tauragės rajono savivaldybė neseniai pasirašė sutartį metams už 17 tūkst. eurų. Pasibaigus sutarčiai, ji galės būti pratęsta dar du kartus.
VšĮ „Būk mano draugas“ (Klaipėda) Tauragės rajone gaudys, karantinuos, teiks eutanazijos ir utilizavimo paslaugas beglobiams naminiams ir laukiniams gyvūnams. Paslaugų teikėjai gyvūnų globos namuose įkurdintus šunis ir kates šers, informaciją apie priglaustus keturkojus skelbs internete ir socialiniuose tinkluose. Rūpinsis jų ženklinimu, vakcinacija, o tuos, kurie apkandžiojo žmones ar kitus keturkojus – karantinuos, pasirūpins, kad būtų atlikti tyrimai.
Pagal sutartį Tauragės rajono gyventojai apie rastą beglobį arba be priežiūros paliktą gyvūną darbo dienomis (8–17 val.) turi kreiptis į Tauragės rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos poskyrį, nedarbo valandomis skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.
VšĮ „Būk mano draugas“ direktorė Galina Kučinskienė pasakojo, kad gyvūnų globos namai oficialiai veikia 13 metų, o startavo gerokai anksčiau. Seniau ši viešoji įstaiga rūpinosi Tauragėje besibastančiais šunimis ir katėmis, o kadangi gerai vykdė sutartį, šį kartą pati savivaldybė paprašė dalyvauti konkurse.
– Anksčiau su savivaldybe buvo žodinis susitarimas, ji garbingai laikėsi savo žodžio. Ir mes stengėmės dirbti kaip priklauso. Buvo patenkinti mūsų darbu, todėl paprašė dalyvauti konkurse. Kadangi draugiškai dirbome, tai pagalvojau – sutiksiu dar. Kiek buvo pasirūpinta beglobiais gyvūnais, informaciją teikia savivaldybė. Mes vykdom konkretų jų nurodymą – mus iškviečia, praneša ir mes atvykstam. Specialiai gyvūnų mes neieškom, – kalbėjo G.Kučinskienė.
Pasak įstaigos vadovės, yra pasitaikę atvejų, kai Tauragėje gelbstint gyvūnėlius buvo iškviesta policija. Neliko abejinga ir VšĮ „Būk mano draugas“ – šeštadienio ir sekmadienio naktimis skubėjo į Tauragę, nors pagal sutartį to daryti nepriklausė.
– Savivaldybė mums galėjo nesumokėti, nes susitarimas buvo atvykti tik pagal nurodymą. Bet pateikiau visus duomenis ir jie labai sąžiningai pasielgė mūsų atžvilgiu. Važiavau dėl to, kad buvo gaila gyvūnėlių. Apie rastą šuniuką ir kačiuką žmonės turi pranešti tik savivaldybei, mūsų tiesiogiai ieškoti nereikia, – pabrėžė gyvūnų globos įstaigos vadovė.
Kol paslaugos teikėjai atvyks pasiimti gyvūnėlio, juo turi pasirūpinti apie tai pranešęs žmogus. Globos namų atstovai paskambina tam žmogui ir susitaria, kad laikinai priglaustų rastą keturkojį,
– Kiekvienas žmogus bent truputėlį turi savo žmoniškumą rodyti. Nereikia visko krauti ant mūsų kupros: visi gydymai, čipavimai, skiepai ir visa kita, dar turim rasti jo šeimininką. Neradus kiti metų metus pas mus gyvena, prieglauda jiems tampa namais. Kad truputį palaikys gyvūną, kol mes privažiuosim, tai normalu ir reikia žmones prie to pratinti. Jie turi suprasti, kad yra dalis visuomenės ir kad turi dalyvauti, o ne kažkas ant delno viską atneš, – kalbėjo G.Kučinskienė.
VšĮ „Būk mano draugas“ rūpinasi ne tik Tauragės rajono bešeimininkiais šunimis ir katėmis – tokią pat paslaugą teikia Kretingos ir Klaipėdos rajonams.
– Mus pakvietė Kretingos rajonas ir mes sutikome. Taip pat ir Klaipėda. Niekur patys savo paslaugų nesiūlėme. Mūsų prieglaudoje labai daug gyvūnų. Susipainioję rūpinomės visa Tauragės apskritimi, nors nepriklausė. Nors už tai niekas nemokėjo, bet vis dėlto smagu, kad gyvūnėliams suradome namus. Finansai sprendžia viską, mus slegia skolos veterinarines paslaugas. Trys šuneliai laukia operacijos. Juos reikės vežti į Kauną, tik ten retas kaulų operacijas atliks, ten ir pigiau. Klaipėdoje veterinarinių paslaugų kosminės kainos, – problemas vardijo G.Kučinskienė.
Pasak jos, gydymo išlaidas apmokėti po truputį padeda geri žmonės. Ji tikisi paramos, kad gyventojai globotiniams perves 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio. Prieglaudos vadovė džiaugiasi žmonių pagalba, kai žmonės ne tik pavedžioja šunį, bet ir sutvarko voljerą.
– Mes priimame ir paklodes, ir maistą, draskykles katinams. Visada prašom – tegul būna mažiau ėdalo, bet premium klasės, o ne „ekonom“. Stengiamės savo gyvūnus šerti geresniu maistu. Jie juk našlaičiai. Daugiau turime katinėlių – šiuo metu per 300, o šuniukų 250, – sakė gyvūnų globėja.