Orkestrai varžosi dėl tūkstantinio prizo

Dalintis:

„Šaltinio“ progimnazijoje šeštadienį vyko XX Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato regioninis atrankos turas. Meistriškumą demonstravo ir tarpusavyje rungėsi penki stiprūs kolektyvai, tikėdamiesi patekti į finalą. Muzikos gerbėjai išvydo puikų koncertą.

Pirmasis pasirodė progimnazijos pučiamųjų instrumentų orkestras „Šaltinis“, įkurtas 1958 m. Tai seniausias orkestras rajone, kuriam nuo 1984 m. vadovauja mokytojas Kazys Bivainis. Kolektyvas brass band konkursuose 3 kartus laimėjo 1-ąsias vietas, apdovanotas už dainų šventės tradicijų puoselėjimą.

Čempionate varžėsi ir Tauragės muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras „Tauras“ (vadovas Tadas Geštautas). „Tauras“ pernai Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionate iškovojo I vietą. Grojo Šilalės meno mokyklos orkestras „Šilas“, jį ugdo Mikas Karosas – buvęs „Šaltinio“ progimnazijos mokinys. Pernai Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionate kolektyvas iškovojo Grand Prix, pelnė geriausio dirigento, geriausiai atlikto privalomojo kūrinio ir reprezentatyviausio orkestro apdovanojimus.

Į čempionatą susirungti atvyko meno mokyklos fanfarinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Pamarys“ iš Šilutės (vadovas Gražvydas Raila). Meistriškumą rodė Šilalės kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestras, kurį ugdo Zigmas Levickis.

Atrankoje dalyvavusių kolektyvų meistriškumą vertino Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų asociacijos prezidentas Vilmantas Vapsva, BRAS asociacijos įkūrėjas, čempionato pradininkas ir puoselėtojas Remigijus Vilys, Lietuvos nacionalinio kultūros centro specialistas Rolandas Lukošius. Kurie orkestrai pateko į finalą, paaiškės, kai bus baigta atranka visuose regionuose. Finalo prizas – 6520 Eur.