Pagėgių unikumas: kieno arklys – tas ir ponas

Dalintis:

Dvejus metus vietos veiklos grupei (VVG) „Pagėgių kraštas“ vadovavusi Rasa Stonienė praėjusią savaitę neteko pareigų. Iš politiškai svarbaus kaimyninės savivaldybės posto moteris buvo pašalinta jos vyrui, žinomam Pagėgių politikui, pasitraukus į opoziciją.

Rasa Stonienė itin aktyviai „Pagėgių krašto“ vietos veiklos grupei atidavė penkerius metus. Tiek laiko ji dirbo administracijos vadove, rašė projektus Europos Sąjungos lėšoms gauti, padėjo vietos bendruomenėms. Prieš dvejus metus visuotinio susirinkimo metu ji buvo išrinkta ir VVG „Pagėgių kraštas“ asociacijos tarybos pirmininke. Šias pareigas R.Stonienei patikėję 29 VVG nariai dirbo išvien iki šių metų birželio. Kalbama, kad būtent tuomet juoda katė perbėgo VVG pirmininkės vyro, Pagėgių savivaldybės tarybos nario, ir savivaldybės vadovų kelią. Pagėgių savivaldos pozicijoje dirbęs Sigitas Stonys neperėjo į naujai susikūrusį Liberalų sąjūdžio bloką. Birželio 9-ąją S.Stonys nusprendė trauktis į opoziciją ir tapo šeštuoju valdantiesiems oponuojančiu tarybos nariu. Pagėgių valdančiojoje koalicijoje liko dauguma – 11 politikų, bet kalbama, kad ilgamečio sąjungininko išdavystės jie neatleido.

Birželis tapo lemtingu mėnesiu žinomai Pagėgių krašto politikos ir verslo šeimai. Prieš pat Jonines VVG „Pagėgių kraštas“ asociacijos nariai pirmininkei R.Stonienei įteikė raštą, kuriuo išreiškė nepasitikėjimą dvigubas pareigas einančia bendruomenės nare. Buvo išreikštas viešas susirūpinimas, neva bendruomenės nesulaukia pagalbos, VVG valdybos ir visuotinio susirinkimo nariai negauna informacijos. Sulaukusi priekaištų, R.Stonienė paprašė detalizuoti jai išreikštą nepasitikėjimą. Tuomet buvusi Pagėgių vicemerė Ligita Kazlauskienė, kuri politinį postą persiskirsčius politinėms jėgoms turėjo užleisti Valstiečių ir žaliųjų sąjungai, tikino – nušalinant R.Stonienę, siekiama „Pagėgių krašto“ veiklos skaidrumo.

Vyrui pasitraukus į opoziciją, Rasa Stonienė neteko Vietos veiklos grupės pirmininkės pareigų. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Po tokio akibrokšto nuošalyje neliko ir S.Stonys. Liepos pradžioje vyrui buvo įteiktas pranešimas. Jį, tuomet ėjusį Pagėgių krašto turizmo informacijos centro vieno tarptautinio projektų vadovo postą, atleido dėl darbo drausmės pažeidimo.

– Prasidėjo tiesioginis susidorojimas su politiniais priešininkais. Liepos 3-iąją gavau įsakymą, kad esu atleidžiamas. Projekto vadovu dirbau nuo 2019 metų rugsėjo 2-osios, niekada neturėjau paskirtos darbo vietos, nebuvo suteiktos darbo priemonės, bet atleido už tai, kad nebuvau darbe. Už pravaikštą, – sakė politikas.

Atleisti R.Stonienę iš VVG „Pagėgių kraštas“ pirmininkės pareigų buvo bandoma kelis kartus. Vieno neteisėtai sušaukto visuotinio narių susirinkimo metu net buvo išrinkta nauja pirmininkė – birželį posto netekusi Pagėgių vicemerė L.Kazlauskienė. Prieš keletą dienų Vilkyškių dvare buvo sušauktas dar vienas visuotinis VVG narių susirinkimas. Šįkart jį inicijavo pati pirmininkė, norėdama pateikti nariams metinę veiklos ataskaitą. Tačiau į susirinkimo darbotvarkę buvo įrašytas ir pirmininkės atleidimo klausimas. Į visuotinį susirinkimą atvyko 19 tikrųjų ar bendruomenių pirmininkų įgaliotų narių. Aršios diskusijos, įžeidinėjimai, grasinimai teismu tęsėsi keturias valandas. Susirinkime dalyvavo ir Pagėgių meras Vaidas Bendaravičius, ir jo pavaduotojas Edgaras Kuturys. Nors meras „Tauragės kurjerį“ tikino – VVG pirmininko postas tikrai ne politinis ir jis jokios įtakos bendruomenių pirmininkams daryti negali, susirinkusieji salėje nuolat girdėjo valdžios atstovų replikas. „Pagėgių krašto“ valdybos narys Kęstas Komskis ne kartą prašė savivaldos atstovų palikti susirinkimą, nes nariai jaučiantys jų spaudimą, bet į jo prašymą neatsižvelgta. Po trijų valandų balsų dauguma R.Stonienė atleista iš pareigų, valdyba įpareigota pradėti finansinę „Pagėgių krašto“ patikrą. Naujos pirmininkės postas, kaip ir buvo spėjama, atiteko L.Kazlauskienei.

– Pirmiausia sieksiu skaidrumo, – trumpai pasisakė naujoji pirmininkė.

Po rinkimų politikai paliko salę, o R.Stonienė pranešė savo noru paliekanti ir administracijos vadovės postą. Moteris visuotinio narių susirinkimo prašė pritarti ir skirti jai šešių mėnesių išeitinę kompensaciją, tačiau susirinkimo nariai nesiryžo balsuoti ir prašymui nepritarė.

– Kodėl manęs nemetat iš valdybos? Būtų gerai, kad iš savivaldybės gintumėte lauk visus, kurie jums nepalankūs. Rasa jums įdomi tik tiek, kiek politiškai svarbi jos užimama vieta. Nenustebsiu, jei naujai pirmininkei bus mokamas atlyginimas, – susirinkusiems replikavo K.Komskis.

Bus tęsinys.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą