Pagramančio apžvalgos bokštas pateisina lūkesčius – plūsta minios

Dalintis:

Vos prieš keliolika dienų lankytojams atvertas apžvalgos bokštas Pagramančio regioniniame parke sulaukė neįtikėtino populiarumo – turistai iš visos Lietuvos plūsta beveik be perstojo. Lankytojų srautas nesumažėja ir vakarais, vyksta nuolatinis judesys. Atvykėliai automobilius išrikiuoja tiesiog pievoje, nes kitos aikštelės, be Lankytojų centro kiemo, nėra.

Apžvalgos bokštas ir platforma visuomenei iškilmingai atverti liepos 21 dieną. Iki šiol, pasak Pagramančio regioninio parko Lankytojų centro administratorės Ritos Krompalcienės, žmonių srautas nemažėja, vien pirmąjį savaitgalį jį aplankė 6,5 tūkst. žmonių.

Prie bokšto atvykus trečiadienio vakarą, apie 20 val., buvo nuolatinis judesys: automobiliai zujo pirmyn ir atgal, jų stovėjo apie 50, burzgė motociklai, žmonės kopė į bokštą, stoviniavo apžvalgos platformoje, nusileidę laiptais vaikštinėjo pakrante ir grožėjosi Jūros ir Akmenos santaka. Buvo įvairaus amžiaus žmonių, atvyko šeimos su mažais vaikais, kiti vaikštinėjo su įvairaus dydžio šunimis, relaksavo sėdėdami ant suoliukų, o mėgstantys aktyvesnį poilsį Lankytojų centro kieme žaidė žaidimą, analogišką smiginiui.

Besisukiojant prie apžvalgos bokšto galima išgirsti ne vieną susižavėjimo ir nuostabos emociją. Buvo, kad vaikai nedrįso lipti į bokštą, žmonos juokėsi iš sutuoktinių, kurie nekopė aukštyn. Kai kuriems pritrūko aukščio, bet visi liko patenkinti, nes ši vieta graži ir jauki, naujasis objektas modernus, todėl žmonės neskubėjo išvykti. Daugeliui patiko tai, kad einant apžvalgos platforma nematyti apačios, kad lentelės sudėtos viena prie kitos, be tarpų, todėl net augintiniai drąsiai žingsniavo taku. Žmonės gyrė, kad laiptais į bokštą lengva lipti, jaučiamasi saugiai.

Pagramančio regioninio parko apžvalgos bokštas. Reginos Genienės nuotrauka

Atvykusieji automobilius statė šalia Lankytojų centro tvoros, išorinėje pusėje, pritrūkus vietos, suko pievos keliuku ir rikiavo mašinas šalia jo. Išlipusi jaunų žmonių kompanija juokavo, ar tik neatbėgs koks ūkininkas su šake, nesibars, kad pievoje statomi automobiliai. Nors Lankytojų centro kieme esančioje aikštelėje buvo laisvų vietų, žmonės ten kažkodėl nedrįso mašinomis užsukti. Jei lankytojų srautas nesumažės, lietinguoju laikotarpiu pievoje daugelis užklimps.

Jau anksčiau Lankytojų centras socialiniame tinkle paragino vairuotojus lengvuosius automobilius palikti tik tam skirtose vietose, neužstatyti pravažiavimų ir autobusų stovėjimo vietos. Parko darbuotojai priminė, kad vidiniame kiemelyje dažnai būna laisvų vietų automobiliams.

Vykstantiems prie apžvalgos bokšto tenka paklaidžioti, kadangi važiuojant pagrindiniu keliu link Pagramančio nėra nuorodos, kad reikia sukti į šalutinį kelią, vedantį link bokšto. Pagramančio miestelio gyventojai pasakojo, kad žmonės atvykę į Pagramantį lipa ant piliakalnio ir ieško apžvalgos bokšto, kiti jo ieškodami važinėja po miestelį. Pagramantiškių nuomone, būtina pastatyti nuorodas, kad lankytojai neklaidžiotų.

Apsilankiusiųjų apžvalgos bokšte ir platformoje „Tauragės kurjeris“ klausė, kokie įspūdžiai.

Nerija ir Donatas. Reginos Genienės nuotrauka

Nerija ir Donatas:

Mes iš Vilniaus. Visai nieko, įdomus bokštas. Esame apie 30 apžvalgos bokštų aplankę, todėl jau specialistai šiek tiek. Mums čia pritrūko aukščio. Tikrai esame buvę aukštesniuose bokštuose, net labai aukštuose ir siauruose, kurie užlipus siūbuoja. Čia mums aukščio ir adrenalino trūksta. Visa kita įdomu, lankytina vieta. Čia dar atvažiuosime rudenį, bus gražūs vaizdai. Į Tauragės rajoną atvykstame pas senelius, tai ir bokštą aplankėme. Esame už naujoves, kad tik žmonėms būtų kas nors daroma, kur jie galėtų susiburti, pabendrauti. Gražūs vaizdai, smagu Lietuvą apžiūrėti, turime savo šalimi grožėtis ir gėrėtis, yra ką Lietuvoje pamatyti ir į ką pažiūrėti.

Rita ir Deimantas. Reginos Genienės nuotrauka

Rita ir Deimantas:

Atvykome iš Šiaulių. Tauragės krašte esame lankęsi ir anksčiau, bet į šią vietą pirmą kartą atvykome. Geri įspūdžiai. Daug keliaujame, gerai čia viskas. Žinoma, norėtųsi aukščiau, aukštesnio bokšto. Kraštovaizdis gražus, nors yra gražesnių. Dešimtbalėje sistemoje skirtume penkis balus. Įspūdžio labai didelio nepadarė. Daug Lietuvoje esame apkeliavę, tikrai daug. Visus bokštus šimtu kilometrų spinduliu aplink Šiaulius esame aplankę. Čia dukra drąsiai lipo, o sūnus nenoriai, kadangi aukštis jo nežavi.

Justina ir Enrikė. Reginos Genienės nuotrauka

Justina ir Enrikė:

Aš pati esu iš Tauragės, o mano vyras iš Madrido, gyvename Ispanijoje. Puikūs įspūdžiai, labai gražu, nuostabu. Smagu, kad yra aprašai, apibūdinimai, nes ne visi žino, kokios čia upės jungiasi, ką čia galima pamatyti. Puikus dizainas, aukščio užtenka. Apžvalgos aikštelė puiki, toli nuo jos matyti. Esame Ispanijoje, Šveicarijoje aplankę apžvalgos bokštus, tauragiškių ne prastesnis. Čia atvyksime per Kalėdas, pasikviesime ir draugus, bus gražu, sniegas bus padengęs laukus, medžiai be lapų. Dabar pasivaikščiojom, apžiūrėjom, labai gražu, puikus kraštovaizdis, turim galimybę pažvelgti iš aukščiau. Dukra Gabriela drąsiai lipo, jai patiko.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą