Paminėta Gedulo ir vilties diena

Dalintis:

Šiandien, minint Gedulo ir vilties dieną, organizuotas renginys Bažnyčios skvere. Atminimo valandos metu skaityti ištremtų tauragiškių vardai.

Sovietų represijos prasidėjo lygiai prieš 81-erius metus. Anuomet tautiečiai imti masiškai tremti į Sibirą. Prisimenant skaudžius likimus, Švč. Trejybės bažnyčioje laikytos mišios. Vėliau tauragiškiai pakviesti į bažnyčios kiemelį – prie paminklo „Stalinizmo aukoms atminti“ pagerbtos trėmimų aukos.

Po to atmintinos dienos minėjimas tęsėsi Bažnyčios skvere. Renginio vedėjai Raimondas Matemaitis ir Aušra Norvilienė skaitė tremtinių prisiminimus, priminė istorinius faktus.

Prie mikrofono stojo ir Lietuvos Politinių Kalinių ir Tremtinių Sąjungos Tauragės skyriaus vadovas Antanas Stankus, priminęs susirinkusiems agresyvų Rusijos puolimą Ukrainoje. Vienybės palinkėjo Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Tomas Raulinavičius. Apie tėčio tremtį kalbėjo ir Tauragės kultūros centro vadovas Virginijus Bartušis, neslėpdamas, kad tėtis taip ir nerado atsakymo į klausimą, kodėl buvo ištremtas.

Lietus nesutrukdė Tauragės kultūros centro mišraus choro „Tremtinys“ pasirodymui, kuriam vadovavo žinomas tauragiškis Romualdas Eičas.

Minėjimą užbaigė skaitomi sovietų 1940–1941 metais represuotų tauragiškių vardai.

Renginio organizatorius Tauragės krašto muziejus „Santaka“ skelbia, kad per visą sovietmetį įvairiomis formomis represuoti 3394 gyventojai, gyvenę Tauragės rajono teritorijoje. Iš jų 2242 žmonės ištremti, 1112 suimti ir įkalinti. Į Lietuvą grįžo 2018 tauragiškių, o lageriuose mirė 427. 856 žmonių likimas lieka nežinomas.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą