fbpx

Parapijos savanorės laisvą laiką skiria žmonių tarnystei

Dalintis:

Tauragės dekanato „Caritas“ savanoriai, kurių aktyviausių yra apie 30, teikia žmonėms daugybę paslaugų: vienišus išklauso, stokojančius pamaitina ir aprūpina drabužiais, suteikia galimybę išsimaudyti ir išsiskalbti aprangą, senjorus kviečia sekmadieniais pabendrauti prie arbatos puodelio, organizuoja jaunimo stovyklas, nuperka ir nuveža senoliams maisto į namus. Iki rugpjūčio vidurio „Carito“ savanoriai atostogaus, o vėliau tęs tarnystę.

Dekanato „Caritas“ vadovė Vitalija Šlepavičienė sako, kad labdaringą veiklą vykdo iš žmonių aukų, kurioms Švč. Trejybės bažnyčioje skirta speciali dėžutė. „Caritas“ – bažnytinė organizacija, veikianti po parapijos vėliava, jos pastoraciniai metai prasideda ne sausį, o rudenį, kartu su Šiluvos atlaidais. Visos savanorės kasmet važiuoja į šiuos atlaidus ir taip pradeda visų metų tarnystę. O užbaigia ją liepą Žemaičių Kalvarijos atlaiduose, po to mėnesį atostogauja.

– Mes išsilaikom iš žmonių aukų, šiek tiek lėšų gauname iš skurdo ir atskirties mažinimo programos – iš savivaldybės. Projekte esame nurodę, kad žmones maitiname visą laiką, išskyrus vasarą, pradedam spalį, o baigiam pavasarį. Iš patirties žinome, kad vasarą pavalgyti ateina mažiau, – pasakojo Tauragės „Carito“ vadovė. – Pasibaigus Žemaičių Kalvarijos atlaidams ir katalikiškajai vasaros jaunimo stovyklai, visos savanorės mėnesį pailsins galvas, nes ir mums, kaip ir visiems žmonėms, kad būtų noro dirbti, reikia pailsėti.

Parapijos namuose teikiama dušo paslauga, norinčiųjų nusiprausti sąrašuose – apie 120 žmonių. Ketvirtadieniais jie gali nemokamai išsiskalbti atsineštus drabužius. Ši paslauga nenutrūks ir savanoriams atostogaujant. Karantino metu gyventojai drabužius labdarai atveždavo ir palikdavo prie durų, sušvelninus apribojimus juos priimdavo „Carito“ darbuotojos.

– Mes judėjom ir per karantiną, labai daug skambučių sulaukdavom, kad žmonės nori atiduoti nebereikalingus drabužius. Įleisdavom po kelis žmones iš skurdo atskirties grupės, kurie ateidavo drabužių rinktis. Dvi savanorės budėdavo ir iš gyventojų priiminėdavo drabužius, – sunkiausią karantino laikotarpį prisiminė V.Šlepavičienė. – Per karantiną pensinio amžiaus ir neįgaliems žmonėms, kad jiems nereikėtų lankytis parduotuvėse, nupirkdavome ir nuveždavome maisto produktų. Ir dabar tą darome, nes Tauragėje yra vienišų neįgalių žmonių. Karantinas atvėrė didžiausias mūsų visuomenės žaizdas.

Pasak V.Šlepavičienės, gyventojai pastaruoju metu į „Caritą“ atveža tvarkingesnius drabužius nei anksčiau, ji pastebėjo, kad visuomenės sąmoningumas išaugo. Drabužiai priimami ir dalijami ketvirtadieniais ir penktadieniais, nuo 9 iki 12 val.

– Žmonių prašome, kad atneštų tokių drabužių, kurie dar tinkami nešioti. Konteineriai ir taip užkišti, tai paprašau, kad mūsų neapsunkintų. Ne visi išgirsta, bet nereikia tikėtis, kad visi iš karto suprastų. Galim pasidžiaugti, kad žmonės jau suvokia, kad jei aukoji daiktą, tai turėtų būti šiek tiek jo gaila, o ne taip, kad atsikračiau ir užsidėjau pliusą, – sakė savanorių lyderė. – Dabar, nuo Žemaičių Kalvarijos atlaidų iki rugpjūčio vidurio, mūsų moterys nedalins ir nepriims drabužių, ilsėsis. Pradėsime dirbti prieš rugsėjį, kad vaikai iš skurdesnių šeimų, per vasarą išaugę drabužėlius, galėtų jų pasirinkti prieš mokslo metų pradžią.

Karantino laikotarpiu parapijos savanorės vykdė išklausymo tarnystę, labai dažnai kalbėdavosi su vyresnio amžiaus moterimis. Rudenį, kaip ir pernai, veiks Senjorų arbatos klubas, kai į parapijos namus sekmadieniais po mišių renkasi visi pabendrauti norintys senjorai, jiems suplanuotos įvairios edukacijos ir įdomūs pokalbiai.

– Yra savanorių, kuriems kadaise ir patiems pagalbos reikėjo, jie vėliau įsijungė į mūsų veiklą ir tapo bendruomenės dalimi. Įdomus ratas, – teigė Vitalija. – Rugsėjo mėnesį tradiciškai į mūsų savanorių būrį kviesime prisijungti naujus narius.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Palikite komentarą