Pasienio ruože ramu, bet taisyklių laikytis būtina

Dalintis:

Gegužės pradžioje Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos paviešino, jog koreguojama patekimo į pasienio ruožą tvarka. Tačiau dar nespėję įsigalioti pakeitimai prieš kelias dienas buvo atšaukti. Kertančių Panemunės-Sovetsko sieną asmenų srautas nežymiai padidėjo.

Eina į darbą ir į svečius

Kertantiems valstybinę sieną reikalavimai nepasikeitė. Pasak Pagėgių rinktinės sienos kontrolės skyriaus viršininko Laimono Pociaus, einančių į Kaliningrado sritį Lietuvos sienos apsaugos pareigūnai prašo LR piliečio paso, kuriame turi būti Rusijos Federacijos viza. Jei pasas galiojantis, asmuo draustinų daiktų neturi ir nėra kitų trikdžių, jie išleidžia jį į Rusijos Federaciją. Su tinkamais kelionės dokumentais asmenis įleidžia ir kaimyninės valstybės pasienio tarnyba.

L.Pocius pasakojo, jog žiūrint statistiškai, kertančių sieną žmonių srautas šiek tiek padidėjo. Per Panemunės pasienio kontrolės postą eina tik pėstieji, kadangi dėl tilto arkos būtino remonto Rusijos Federacijos pusėje, neleidžiama vykti transporto priemonėmis.

– To augimo nelabai jaučiame, kadangi formaliai srautas tikrai mažas. Per parą praeina iki 200 pėsčiųjų. Lyginant praėjusių metų 1-ąjį ketvirtį ir šių metų 1-ąjį ketvirtį, tai taip, augimas yra. Jei anksčiau būdavo apie šimtas tokių asmenų, tai dabar jų – 200. Įtaką padarė tai, kad 2022 m. buvo tam tikri pandemijos suvaržymai. Bet šiaip krūvis yra sąlyginai mažas ir kažkokių problemų mes tame nematome, – teigė viršininkas.

Jis sakė, kad pareigūnai skaičiuoja srautą asmenų, kertančių sieną iš abiejų pusių, – tiek atvykstančių, tiek išvykstančių. Jeigu yra iki 200 asmenų per parą, tai – labai mažas srautas, nes prieš karą Ukrainoje, prieš pandemiją, per parą praeidavo ir pravažiuodavo 1500 asmenų.

Paklaustas, kokiu tikslu kerta sieną Lietuvos gyventojai, L.Pocius teigė, jog tai susiję su darbo santykiais, asmenys dirba Kaliningrado srityje, kažkokia dalis gimines lanko. Aktyvus Luizos tilto remontas, dėl kurio Rusijos Federacija uždraudė automobilių eismą prieš metus, dar nevyksta.

– Mes oficialių duomenų neturime, žinome tik tiek, kiek galima „plika akimi“ pamatyti. Rusijos Federacijos pusėje arkos remontas kažkoks vyksta, kažkokie statybiniai pastoliai yra, – sakė viršininkas ir patikino, jog pasienyje nuo karo pradžios rimtų pažeidimų nebuvo, bet piliečių su netinkamais dokumentais, kurie turėjo apsigręžti ir eiti atgal į Kaliningradą – buvę.

Vairuotojo pažymėjimas – ne dokumentas

Gegužės pradžioje paskelbta pakoreguota patekimo į pasienio ruožą tvarka aktyviai domėjosi žvejai, ypač socialiniuose tinkluose diskutavo, ar tikrai leidimai bus reikalingi, ar nuo gegužės 15 d. bus baudžiami jų neturintys ir kur kreiptis norint juos įsigyti, kuriam laikotarpiui jie išduodami. Tie, kurie suspėjo gauti leidimus, patarinėjo jų neturintiems.

Pasienio užkarda. Reginos Genienės nuotrauka

Bardinų pasienio užkardos pamainos vyresnysis Darius Sriubas pasakojo, kad leidimų į pasienio ruožą nereikės. Žvejoti nuo kranto bus galima be leidimo, tačiau jis bus reikalingas tiems, kas su valtimis ar laivais norės išplaukti į pasienio vandenis.

– Laivų keleiviams leidimo taip pat reikės, tai taikoma ne tik laivavedžiams. Visada jų reikėjo atsidūrus valstybės sienos apsaugos zonoje ir pasienio vandenyse. Lankantis pasienio ruože žvejai ir poilsiautojai privalo turėti asmens pilietybę ar tapatybę patvirtinantį dokumentą. Su vairuotojo pažymėjimu neprasisuksit, nes jis yra „Regitros“ dokumentas, kad jums suteikta teisė vairuoti, – kalbėjo pasienietis.

Paklaustas, ar daug užkardos ruože sulaiko žmonių be asmens tapatybės ar pilietybės dokumento, D.Sriubas sakė, jog pasitaiko. Jis patikino, jog bausti neskuba – viskas priklauso nuo konkrečios situacijos ir žmogaus asmenybės: ar jis blogietis, ar žmogus metuose ir panašiai. Pareigūnai žiūri individualiai į kiekvieną atvejį. Jei močiutė, turistaujanti su vaikais, pasą bus palikusi namie, tai jos tikrai nebaus. Pasienietis atskleidė, kad jų užkardoje ramu, kontrabandininkai ir nelegalūs migrantai siautėja Varėnos rinktinės ruože.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą