fbpx

Pasipiktino prekeiviai: vietas užima perpardavinėtojai

Dalintis:

Kasmet Gedimino gatvėje, prie prekybos centro „Iki“, Tauragės miesto seniūnija įkurdina vietos ūkininkams skirtus prekystalius. Dar tik kilus idėjai ten įkurti prekybines vietas skelbta, kad jos bus skirtos savo užaugintą produkciją pardavinėsiantiems žmonėms. Tačiau pastarieji skundžiasi, kad jų vietas nuolat užima perpardavinėtojai.

Prekybos paviljonas Gedimino gatvėje po žiemos sezono pastatytas praėjusią savaitę, prie šių prekystalių jau prekiaujama. Pirkėjai čia užsuka įsigyti bulvių, morkų, raugintų kopūstų, obuolių, o viena prekeivė turėjo ir apelsinų. Ar mūsuose auga apelsinai ir ar tikrai pavyksta per žiemą išlaikyti tokius gražius savame sode sunokusius obuolius? – tokius klausimus kelia vietos ūkininkai. „Tauragės kurjerio“ naujienų portale pasirodžius straipsniui „Prekystaliai sustatyti – laukiama prekeivių“, feisbuke žmonės suskubo komentuoti, kad daugelis prie šio prekystalio stojančių žmonių prekiauja importuotomis gėrybėmis. Kitaip tariant, yra perpardavinėtojai.

„Prekiaujame ten savo užaugintomis braškėmis jau šeši metai ir šešti metai, kai kiekvieną kartą eidami išsiimti leidimą sakome, kad neleistų prekiauti „lenkiniams“ ten, nes per juos netelpa tikri ūkininkai ir padaro prekystalius panašius į čigonų taborą. Bet arba Tauragės seniūnija gauna kažkokią naudą iš jų arba tiesiog nesugeba pakelti šiknų nuo kėdžių ir pabaigti tą nesąmonę. Negi sunku išduodant leidimą pasirašyti sutartį su reikalavimais ir už sutarties pažeidimus atimti leidimą visiems metams?“ – komentaruose klausia Vaidas.

„Čia tikras faktas – kiekvieną rytą apie 6 val. atvažiuoja krovininė mašina su lenkiškomis daržovėmis ir vaisiais, visi prieina, prisiperka, kiek reikia dėžučių ir tuoj pat virsta tipo sode užaugintomis daržovėmis, vaisiais ar uogomis. Liūdna, kad visi tik burbuliuoja, o miesto valdžia uždega žalią šviesą apgaulingai prekybai“, – dėsto Kornelija.

Kita komentatorė rėžė, kad visą šį prekystalį valdo viena šeima, prekiaujanti lenkiška produkcija, ir iš sodo savo gėrybes atvežančios močiutės sau vietos ten neranda.

Vienas Tauragės rajono ūkininkas (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) sutiko bendrauti su „Tauragės kurjeriu“.

– Pirkėjai klausia, ar lietuviškos prekės. Kai šalia stovime mes, vietiniai augintojai, vengia meluoti. Bet dažniausiai nutyli tiesą. Jei galvoja, kad mes negirdim, tai meluoja dažnai, – tvirtino ūkininkas. – Kai prasideda sezonas, ten vietos beveik neįmanoma rasti. Aš su savimi vežuosi staliuką, nes ne visada norisi pyktis.

Pašnekovas tvirtino – tai vienintelė vieta mieste, skirta tik ūkininkams, tačiau jiems čia patekti įmanoma tik atvykus labai anksti. Šis vyras sakė kartais atvažiuojantis net 7 valandą ryto, kad tik galėtų užsiimti vietą.

– Ateina tikrinti ir Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Mane tikrina, o perpardavinėtojui tik pasako – juk tu žinai, kad negali čia prekiauti. Ir viskas. Jei toks perpardavinėtojas atvyksta su žmona, tai išsiima du leidimus ir per du stalus prekiauja. Mane jie prie stalo beveik visada įsileidžia, nes jau žino, nesiginčija. O kiti žmonės nustumiami, – sakė Tauragės rajono ūkininkas.

Tauragės miesto seniūnas Žilvinas Majus žino, kad perpardavinėtojų Gedimino gatvės prekyvietėje pasitaiko, mat leidimas prekiauti išduodamas pateikus dokumentus, įrodančius, kad prekeivis turi žemės.

– Darbų dabar labai daug, pavasaris, vos spėjam suktis. Miestą reikia tvarkyti. Ta vieta nėra turgavietė, tad turgavietės reikalavimų nepritaikysi. Jei sveikatos centras pasakytų, kad dėl koronaviruso saugumo reikalavimų negalima prekyba, mes tuoj pat tuos stalus nurenkam. O kaip apsisaugoti nuo perpardavinėtojų, nežinau. Seniūnijoje etatų yra tiek, kiek yra, – galvą kraipė Ž.Majus.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Tauragės departamento patarėja Aušra Stumbrienė patikino, kad pardavėjai privalo ant kainų nurodyti parduodamų produktų kilmės šalį. Be to, perpardavinėtojams taikomi griežtesni reikalavimai nei augintojams.

– Turgelis Gedimino gatvėje priklauso savivaldybei ir nėra turgavietė, todėl mes jo neprižiūrime. Žinoma, jei gauname skundų, tikriname. Neseniai ten atlikome patikrinimą, nes gavome pranešimą apie prekybą faršu ir rūkytais mėsos gaminiais – tokiais produktais ten prekiauti negalima. Jei vėl bus skundų, tikrinsime, – pažadėjo A.Stumbrienė.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą