fbpx

Paukščių gripo židinyje sunaikinta 1300 paukščių

Dalintis:

Tauragės rajone pradėjus plisti itin pavojingam paukščių gripui, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Tauragės specialistams pavyko nustatyti pirminį šaltinį. Po specialios patikros sunaikintas 1300 paukščių ūkis Jurbarko rajone, Klišių kaime.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Tauragės departamento patarėja Aušra Stumbrienė informavo, kad pagaliau pavyko sunaikinti paukščių gripo židinius. Iš viso rajone sunaikinti dviejų ūkių paukščiai. Naujų pranešimų apie staiga gaištančius paukščius negauta, nors tarnybą vis dar pasiekia gandai, kad gyventojai savavališkai užkasa nugaišusius sparnuočius ir tarnybai apie tai nepraneša.

– Sulaukėme skambučių, kad žmonės staiga nugaišusius paukščius sunaikino patys, patys ir dezinfekavo patalpas, kuriuose paukščiai buvo laikomi. Aš dar kartą noriu pabrėžti, kad bijoti nėra ko. Paukščių savininkams negresia jokios baudos, o jei paukščiai gaišta tikrai nuo itin pavojingos ir sparčiai plintančios ligos, būtina itin gera dezinfekcija, – priminė A.Stumbrienė.

VMVT atlikto patikrinimo metu pasitvirtino, kad abu nukentėję Tauragės rajono paukščių augintojai iš Dapkiškių ir Baltrušaičių paukščius pirko iš to paties prekeivio Tauragės turguje.

– Vandens paukščiai net ir užsikrėtę paukščių gripu gyvena ilgiau nei vištos ar kalakutai. Prekeivis Jurbarko rajone neigė, kad liga galėjo po rajoną pasklisti iš jo ūkio, bet nutarėme paimti mėginius iš gyvų paukščių ir įtarimai pasitvirtino. Ančiukai buvo užsikrėtę ir platino virusą. Sunaikinome 1300 įvairiausių rūšių paukščių, – sakė A.Stumbrienė.

Specialistės teigimu, masinis paukščių pirkimas jau rimsta. Tikėtina, kad pranešimų apie naujus ligos židinius iki rudens nebebus. Auginantieji vandens paukščius turėtų pasirūpinti, kad prie jų lesalo ar vandens telkinio neprieitų laukiniai paukščiai. Teritoriją vertėtų ne tik aptverti, bet ir uždengti tinklu.

Specialistai prašo tauragiškių neslėpti, jei jų ūkyje prasidėjo ligos protrūkis. Perkant paukščius būtina turėti tai įrodančius dokumentus. Visi pardavėjai privalo pirkėjams duoti kvitą ar važtaraščio kopiją. Ją būtina išsaugoti. Pagal turimus dokumentus bus įmanoma greičiau atsekti ligos židinius ir sustabdyti plitimą.

– Ūkiuose, kuriuose jau nustatytas didelio patogeniškumo virusas, bus utilizuojami visi paukščiai, vykdoma dezinfekcija. Šeimininkams mažiausiai mėnesiui bus uždrausta laikyti bet kokius paukščius, – informavo VMVT specialistė.

Vykdant ligos prevenciją, 3 ir 10 kilometrų spinduliu nuo užkrėsto ūkio bus nustatytos priežiūros zonos. Naminius paukščius auginantys tauragiškiai turi imtis papildomų atsargumo priemonių, neįsileisti į ūkius pašalinių žmonių, paukščius girdyti tik vandentiekio ar nuosavo gręžinio vandeniu. VMVT tarnyba intensyviai tikrins visus registruotus paukščių ūkius ir ims mėginius iš ten auginamų paukščių.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą