fbpx

Pavasarį miesto gėlynuose pražys tūkstančiai tulpių ir narcizų

Dalintis:

Rudenį Tauragės miesto seniūnijos apželdinimo specialistei Irmai Naujokienei – pats darbymetis. Įšokusi į guminius batus ji sodina gėles, jau nurovė tas, kurias pakando pirmosios šalnos. Gėlynų miesto erdvėse labai daug, o pagalbininkų Irma turi vos keletą. Šiuo metu sodina tulpių ir narcizų svogūnėlius – pavasarį mieste jų pražys tūkstančiai.

Irma Naujokienė pasakojo, kad svarbiausi šių dienų darbai – nurauti peržydėjusias vienmetes gėles, sukasti žemę, apkarpyti krūmelius ir pasodinti pavasarinių gėlių svogūnėlius. Gėlininkė džiaugiasi, kad miesto seniūnija nupirko tulpių ir narcizų gumbelių už 5 tūkst. Eur, o spalvingo jų žiedai ankstyvą pavasarį jau džiugins miestiečius. Pasak Irmos, šis darbas jai labai malonus, ir apskritai plušėti gėlynuose jai patinka.

– Svogūniukų nupirkome apie 15 tūkstančių. Tulpės bus baltos, violetinės, šiek tiek raudonų, o geltonų žiedai su raudonais dryželiais ar krašteliais. Stengiamės kuo daugiau tulpių pasodinti miesto centre. Tulpės pavasarį pražys vienu metu, sodiname atsparesnes šalčiams rūšis, – kalbėjo Pilies aikštės gėlyne plušėdama specialistė. – Per dvi dienas šiaip ne taip įveikėm Atgimimo aikštę, ten sodinom pasikartojančiais ploteliais pagal spalvas.

Miesto gėlynuose darbo daug, tik pagalbininkų trūksta. Reginos Genienės nuotrauka

Narcizų svogūnėlių seniūnija įsigijo apie tūkstantį, jų sodinti dar nepradėta. Prieš mėnesį seniūnijos apželdintoja pradėjo dauginti daugiametes gėles – dalydami jų krūmelius. Irma sako, kad laikosi naujausių tendencijų: daugiametes gėles derina su vienmetėmis, taip pasilengvindama gėlynų priežiūrą. Šiemet miesto gėlynuose vyravo serenčiai, o Atgimimo aikštėje, prie fontano, buvo įrengtas naujas gėlynas. Kitą sezoną serenčių daug mieste nebus, planuoja sodinti begonijas, verbenas, daugiau smilginių augalų.

– Serenčiai buvo kaip dezinfekcinė priemonė. Žmonių trūksta, nėra kam dirbti, o plotai labai dideli, tai sodiname daugiametes gėles, nors ir joms reikia nemažai priežiūros. Man padeda dvi moterys, likusios nuo vasaros sezono, ir keli vyriškiai, dirbantys už pašalpas. Jie kasa, o mes sodiname, nelengva dabar su darbo jėga, – sakė apželdintoja. – Peržydėjusius jurginukus, begonijas nurovėme, jau beveik viską esame susitvarkę. Tik pelargonijos vazose žydi, nes atsparesnės šalnoms.

Irma Naujokienė atviravo, kad jai visi miesto gėlynai vis dar atrodo neišbaigti: kiekvieną kartą pro juos praeidama  nori tai vieną, tai kitą kampelį pakoreguoti. Ji juokiasi, kad tai profesinė liga – kūryba be pabaigos, vienais metais vienaip padaro, kitais – kitaip. Parenka pagal savybes augalus konkrečiai vietai, kad jie gražiai augtų ir ilgai žydėtų.

– Sunkiausias darbas – augalų priežiūra. Per sezoną turėjau tik keturias moteris, kurios man padėjo gėles prižiūrėti, todėl buvo labai sunku fiziškai – baigiantis dienai, nei rankyčių, nei kojyčių nebejauti. Juk reikia laistyti, ravėti, tręšti, skabyti labai daug nužydėjusių žiedų. Dideli plotai ir daug vargo, – pasakojo moteris, prieš metus grįžusi į darbą iš vaikelio auginimo atostogų. – Reikėtų ir rožyną J.V.Kalvano parke patvarkyti – per tankus pasidarė, sunku ravėti. Šį sezoną jau kūryba prasidėjo, iki tol buvo tik apšilimas.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą