Per karščius kultūros rūmuose – kaip žuvys ant kranto

Dalintis:

Per pačius didžiuosius karščius Tauragės kultūros rūmuose vyko Tauragės muzikos festivalio atidarymas – tauragiškiai pakviesti į Klaipėdos muzikinio teatro šokio spektaklį „Altorių šešėly“. Spektaklis puikus, tačiau salėje buvo taip tvanku ir karšta, kad jį stebėti dėvint kaukes, nors tai ir privaloma, buvo beveik neįmanoma. Kultūros rūmų vadovas Virginijus Bartušis žada – ventiliacijos sistema bus.

Praėjusią savaitę nuostabiu reginiu atidarytas kraštiečio Liudo Mikalausko organizuojamas Tauragės muzikos festivalis. Tauragės kultūros rūmų salėje žiūrovai stebėjo šokio spektaklį „Altorių šešėly“, sulaukusį galybės puikių atsiliepimų. Vis dėlto renginį aptemdė tvyranti Lietuvai neįprasta kaitra. Kultūros rūmų salėje vos buvo įmanoma išsėdėti – „Tauragės kurjeriui“ skambinę skaitytojai dalijosi, kad salėje buvo beprotiškai karšta, o vos paskelbus pertrauką žmonės skubėjo atsigaivinti į vestibiulį prie atvirų langų ar į lauką.

Tauragės kultūros rūmuose ventiliacijos sistemos nei kondicionierių nėra. Tokia prabanga negali pasigirti ir kaimyninis Šilalės rajonas.

– Pas mus atlikta tik išorės renovacija. Vidaus dar tik bus. Projektas baigiamas, numatyti pirkimai. Bus tada įrengti ir kondicionieriai. Bet pas mus šiuo metu nekaista, dar įmanoma būti. Tačiau iki šiol neturėjome didelio renginio viduje – gal ir būtų sunku, kai daug žmonių patalpoje, – svarstė Šilalės kultūros centro vadovė Irmina Kėblienė.

Sigitas Kancevyčius. Mortos Mikutytės nuotrauka

Pagėgių kultūros centrui vadovaujantis Sigitas Kancevyčius vienintelis didžiavosi, kad jo vadovaujama įstaiga turi brangią ir modernią ventiliavimo sistemą.

– Pas mus sistema įjungta ištisus metus. Stipriau dirba per renginius. Kol kas man niekas nesiskundė. Būna, nuomojame patalpas, vyksta vasarą stovyklėlės vaikams, ir pats neseniai iš salės išėjau – viskas gerai. Šiai sistemai reikia specialius filtrus keisti, vyksta patikrinimai – o tai nepigu. Bet užtat visiems gerai, – džiaugėsi S.Kancevyčius, patikslindamas, kad sistema buvo atnaujinta 2012 metais.

Tauragės kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis atviras – per tokius karščius patalpose alpsta ne tik žiūrovai, bet ir darbuotojai. Kondicionierių nėra visame kultūros rūmų pastate.

Virginijus Bartušis. Mortos Mikutytės nuotrauka

– Neturime nei ventiliacijos sistemos, nei kondicionierių. Tačiau savivaldybė jau žengia į priekį, yra daromas projektas ir planuojama kondicionavimo sistema. Gal po mėnesio bus galima kalbėti plačiau. Dabar daugiau nieko negaliu pasakyti – čia ne vieno kambario butas, nėra taip paprasta, – patikino V.Bartušis.

Tauragės rajono savivaldybės mero patarėjas Kasparas Bertašius pranešė, kad Tauragės kultūros rūmuose kondicionavimo sistema bus įrengta. Tam planuojama skirti 50 tūkst. eurų – tiksli reikalinga suma bus žinoma parengus projektą.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą