Pertvarka įsibėgėja – daugėja grupinio gyvenimo namų

Dalintis:

Grupinio gyvenimo namų statybos Skaudvilėje ir Tauragėje įsisiūbavo, jos turi būti užbaigtos rugpjūtį. Įkurtuvės planuojamos jau šiemet – naujuose namuose apsigyvens 30 Adakavo socialinių paslaugų namų globotinių.

Skaudvilėje statomi dveji grupinio gyvenimo namai Tauragės ir Mechanizatorių gatvėse, o Tauragės mieste jie kyla Rydštato gatvėje. Pirmas toks namas jau keletą metų veikia Marių gatvėje Tauragės mieste, prieš dvejus metus dar vienas buvo pastatytas Norkaičių kaime Mažonų seniūnijoje.

– Tauragėje statybos pasistūmėjusios daugiausiai. Trys grupinio gyvenimo namai iki rugpjūčio pabaigos turėtų būti pastatyti ir įrengti, liktų tik surinkti baldus. Iki metų pabaigos turime šį projektą įgyvendinti, todėl iki Naujųjų metų žmonės turėtų būti tuose namuose apgyvendinti, jeigu viskas pavyks, kaip planuojame, – planus atskleidė Adakavo socialinių paslaugų namų direktorė Kristina Anulienė.

Kristina Anulienė. Reginos Genienės nuotrauka

Įstaigos vadovė teigė, kad jiems pasisekė, jog grupinio gyvenimo namus stato konkursą laimėjusi Kauno MB „Autostatyba“. Pasak K.Anulienės, rangovo komanda labai stipri, dirba greitai ir operatyviai, todėl nekyla jokių rūpesčių ir problemų.

– Daugiau rūpesčių mums yra dėl apmokėjimo su Centrine projektų valdymo agentūra, kurie kažkaip „tempia“ apmokėjimą, kiekvieną kartą tenka raginti įsisavinant Europos Sąjungos lėšas. Dėl to yra visokių nepatogumų tiek mums, tiek rangovams, – atviravo globos įstaigos direktorė.

Trejuose grupinio gyvenimo namuose bus apgyvendinta 30 Adakavo socialinių paslaugų namų gyventojų, kiekviename name – po 10. Juose dirbs 18 darbuotojų.

Anot K.Anulienės, kai buvo pradėtas vykdyti namų statybos projektas, vienam namui buvo apskaičiuota apie 320 tūkst. Eur. Rinkoje pakilus kainoms ši suma padvigubėjo.

– Kadangi mes projektą administruojame ir priklausome ministerijai, tai trūkstamą pinigų sumą mums skyrė ministerija iš valstybės biudžeto. Kai išėjom į pirkimo konkursą, tai namų kainos atlikus projektavimą išaugo iki 600 tūkst. Eur vieno namo statybai. Visą tą skirtumą mums skiria ministerija papildomai. Jei būtų savivaldybė administravusi, tai lėšos būtų savivaldybės reikalas, ji būtų turėjusi kažkaip prisidėti. Kainos išaugo, finansavimas atėjo iš valstybės investicijų fondų, – apie iškilusius sunkumus kalbėjo direktorė.

Paklausta, ar ateityje įstaiga gali būti perduota Tauragės rajono savivaldybei (nes dar vyksta pertvarka, dabar ji pavaldi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai), grįžusi iš ministerijos K.Anulienė sakė, kad dar niekas neaišku. Ji planuoja pastatą Adakave, kuris nuo Naujųjų metų liks tuščias, gyventojams išsikrausčius į grupinio gyvenimo namus, pritaikyti sergantiems Alzheimeriu ir demencija. Norint tai įgyvendinti didžiausias rūpestis – finansai.

– Išlikusios ministerijai pavaldžios įstaigos bus orientuotos į senyvo amžiaus žmonių priežiūrą, o darbingo amžiaus neįgaliais žmonėmis daugiau būtų savivaldybės reikalas pasirūpinti – tiek grupinio gyvenimo namuose, tiek pagal apsaugoto būsto programą. Mes planuojame, jei tik pavyks, gal ir savivaldybė prisidėtų, kad vienus tuos namus, kurie liks tušti nuo Naujųjų metų, panaudoti Alzheimeriu ir demencija sergantiems žmonėms. Į priemonę mes esame įtraukti, tik neaišku, kaip bus su finansavimu, kokia pozicija bus pačios savivaldybės, – svarstė pašnekovė.

Įgyvendindami pertvarkos projektą „Apsaugotas būstas“ Adakavo socialinių paslaugų namai Tauragėje išsinuomoję aštuonis butus, juose gyvena 15 neįgaliųjų. Dabar įstaiga paskelbė, kad perka du dviejų kambarių butus. Jei pavyks juos įsigyti, ten bus apgyvendinti keturi asmenys.

Kristina Anulienė atskleidė, kad prie jos vadovaujamos įstaigos prijungti treji grupinio gyvenimo namus Kelmėje, jais įstaiga rūpinasi nuo balandžio mėnesio. Jos nuomone, dėl to jie galbūt niekada netaps pavaldūs Tauragės rajono savivaldybei, nes rūpinasi kito rajono grupinio gyvenimo namais. Kadangi Adakavo socialinių paslaugų namai pavaldūs ministerijai, priklausys nuo ministerijos pozicijos ir kaip ji susitars su savivaldybe.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

3 komentarai

  1. Klausimas on

    Ar ne paprasciau butu buve uz ta suma nupirkti 3-4 naujos statybos namus. Vagys uz 600 000 euru namus stato.

  2. Algirdas on

    Kaina per didelė.Kosmosas!Įsisavinami europiniai pinigai!?

Palikite komentarą