Pildosi elektrobusų parkas

Dalintis:

Tauragės autobusų parkas laukia dviejų naujų elektrobusų, kurie kursuos nauju maršrutu į Beržės rajoną. Paskelbtas ir dar vienas konkursas trims naujiems elektrobusams pirkti.

Tauragės rajono savivaldybė paskelbė perkanti žemagrindžius, vienaaukščius, nekenksmingus aplinkai, elektra varomus tris autobusus Tauragės autobusų parkui. Bendras keleivių sėdimų ir stovimų vietų skaičius turi būti ne mažesnis nei 44.

Tauragė – pirmoji Lietuvos savivaldybė su Europos sąjungos fondų parama perkanti elektrinius autobusus. Trys jau važinėja miesto gatvėmis.

Pasak Tauragės autobusų parko direktoriaus Rimanto Martinavičiaus, naujų autobusų įsigijimas užtrunka, mat jie pradedami gaminti tik įmonei laimėjus konkursą. Gamyba užtrunka apie metus laiko.

– Autobusai gaminami pagal užsakovo pateiktą specifikaciją. Norime, kad jie būtų su vėdinimo, šildymo sistema, pritaikyti visų grupių neįgaliesiems, kad akumuliatoriai būtų naujo modelio ilgaamžiškesni, – keletą reikalavimų vardijo Tauragės autobusų parko vadovas.

Įmonės pasiūlymus šiam konkursui gali teikti iki spalio 12-os.

R.Martinavičius sako, kad konkursui įvykus, naujų autobusų tikisi sulaukti 2022 metų pabaigoje, o gal tik 2023 metų pradžioje. Tačiau Tauragės autobusų parkas dar šiemet, gal iki lapkričio vidurio, o jei pavyks ir greičiau, sulauks 2 elektrinių autobusų. Tai Turkijos gamintojo „Karsan atak electric“, autobusai. Tokius penkis, tik mažesnius, jau turi Vilnius.

Buvo skelbta, kad naujieji elektrobusai Tauragei kainuos per 600 tūkstančių eurų. Dalis lėšų dengiama iš Europos Sąjungos fondų.

Pasak Tauragės autobusų parko direktoriaus, naujieji autobusai važiuos į Beržės rajoną.

– Tai nauja kryptis, kol kas maršrutų į šį gyvenamąjį rajoną neturime. Iš pradžių paleisime kelis rytinius reisus, kad vaikams būtų patogu nuvažiuoti į mokyklą. O tuos, kurių pirkimui dabar paskelbtas konkursas, vykdydami savivaldybės Darnaus judumo planą, siųsime į Norkaičius ir Pramonės rajoną.

R.Martinavičius atskleidė, kad Tauragės autobusų parkas šiemet sulauks ir naujų, didesnių, profesionalių elektros stotelių autobusų pakrovimui. Bus įrengtos penkios stotelės su galimybe pakrauti dešimt autobusų.

Anot jo, eksploatuoti dabar turimus tris elektrobusus įmonei sekasi neblogai, nors kartais pasitaiko gedimų, greitai sulaukia gamintojų pagalbos.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą