fbpx

Pirmąkart nuo pandemijos pradžios Tauragę aplankė delegacija iš Rydštato

Dalintis:

Praėjusią savaitę po dvejų metų pandeminės pertraukos Tauragės rajoną aplankė Tauragės bičiulių draugijos Rydštate atstovai. Svečiai socialinės globos įstaigoms atvežė labdaros ir išklausė, ko dar tauragiškiams trūksta.

Visą savaitę svečiai iš Vokietijos lankė rajono socialinės globos įstaigas, bendravo su vietos valdžios atstovais ir klausė jų – ko socialiai pažeidžiamiems tauragiškiams šiandien trūksta? Pasak Tauragės bičiulių draugijos Rydštate pirmininko Klauso Minterio, reikia ne tik pinigų, bet ir konkrečių daiktų.

– Per vizitą Lauksargių globos namuose sužinojome, kad jiems labiausiai trūksta kai kurių virtuvės reikmenų, o didžiausia bėda su sauskelnėmis. Globos namuose jų reikia kasdien ir dideliais kiekiais. Mes jau planuojame, kur tų prekių gausime. Vokietijoje įprasta garbaus amžiaus žmones slaugyti namuose, o jiems išėjus namuose lieka ir daug higienos priemonių. Paskelbsime, kad viską, ką turi, gali nešti mūsų organizacijai, o mes tai perduosime Tauragei, – sakė K.Minteris, Tauragėje apsilankęs su savo pavaduotojais Jorgu Klasenu ir Patriku Fydereriu.

Po dvejų metų pertraukos į Tauragę sugrįžę svečiai atvežė ir 8000 eurų grynaisiais. Vokiečių suaukoti pinigai išdalyti socialinėms įstaigoms.

– Paskirstėme pinigus savo nuožiūra. Pavyzdžiui, kai kurių daiktų įstaigoms tikrai reikia, bet jų mes neįdėsime į krovininį automobilį su labdara. Jei vaikų globos įstaigai reikės pieštukų, jie turės mūsų surinktus pinigus ir galės patys jų nusipirkti. Taip pat ir su kitais smulkiais daiktais, kuriuos įstaigos gali nusipirkti čia, Lietuvoje, – sakė svečias, į Tauragę atvažiavęs jau 30-tą kartą.

Klausas Minteris su kolegomis Tauragės nakvynės namų direktorei Irinai Janutienei įteikė 1000 eurų čekį. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Svečiai lankėsi ir Martyno Mažvydo progimnazijoje, naujame STEAM centre, Bendruomenių namuose, Lakštingalų slėnyje, Pagramančio bendruomenės socialinės paramos centro „Gramančia“ globos namuose, vaikų reabilitacijos centre-mokykloje „Pušelė“, organizacijoje „Gelbėkit vaikus“, nakvynės namuose. Pasak Tauragės nakvynės namų direktorės Irinos Janutienės, svečius iš Rydštato ji jau pasitinka lyg gimines.

– Labai džiaugiuosi, kad mūsų neaplenkia ir visada gražiai atsiliepia. Šįkart prašėme inventoriaus gyventojų užimtumui. Turime parką šalia, būtų smagu turėti dviračių, šiaurinio ėjimo lazdų. Dar paprašėme siuvimo mašinos, kad galėtų mūsų socialinės darbuotojos kartu su gyventojais siūti, – sakė I.Janutienė.

Šiuo metu Tauragės nakvynės namuose gyvena 12 vyrų ir moteris. Visi jie, pasak direktorės, neįgalūs ir jau pensinio amžiaus.

Tauragės ir Rydštato miestų draugystė užsimezgė prieš 27-erius metus. Iki pandemijos į Vokietiją važiuodavo ir tauragiškiai susipažinti su socialiai atsakingais partneriais ir pasisemti žinių.

– Tikimės, kad abipusiai vizitai netrukus atsinaujins. Mums labai malonu čia sugrįžti ir dar smagiau sulaukti jūsų svečiuose, – atsisveikindamas lietuviškai tarė K.Minteris.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą