fbpx

Pjauna žolę – apteršia gretimus kapus

Dalintis:

Į redakciją atskubėjo tauragiškiai tiesiai iš Papušynės kapinių. Juos papiktino, kad nuo neprižiūrimos kapavietės trimeriu darbininkų nupjauta susmulkinta žolė apkrito jų artimųjų kapą, padengtą smulkia skaldele. Žmonės tikino, kad mulču tapusios žolės neįmanoma nei nurinkti, nei nupūsti, ir sako, kad tai jau ne pirmas kartas.

Algis pasakojo, kad atėjęs uždegti žvakučių ant žmonos kapo rado jį apdergtą susmulkinta žole nuo gretimos kapavietės.

– Iš skaldelės neįmanoma išrankioti ar išpūsti tų smulkių žolės likučių. Važinėju po užsienius ir matau, kad ten kapinėse žolė pjaunama žoliapjovėmis, turinčiomis žolės surinkimo maišus. O čia trimeriu šienauja, nupjauta žolė lekia į visas puses, – sakė Algis, jam pritarė kartu atvykusi moteris. – Ar valdžia negalėtų darbininkams parūpinti tinkamų priemonių – metų metais ta pati problema? Kapavietę moderniai sutvarkėme, nemažai kainavo, radus tokį jovalą skaudu pasidarė.

Su „Dunokų“ įmonės darbininku Antanu kalbėjomės Papušynės kapinėse – jis trimeriu jau gerą pusdienį pjovė žolę. Vyro darbo apranga iki pusės buvo apkibusi nupjauta smulkia žole. Antanas sakė jau daug metų kapinėse žolę pjaunantis, kiek įmanoma, stengiasi, kad ant kapaviečių nupjauta žolė neužkristų, tačiau vis nepavyksta.

– Papušynės kapinėse, kur takeliai platesni, su stumdoma žoliapjove praeinu, kur su ja neįmanoma, tenka su trimeriu. Didesnius plotus šienauju su traktoriuku. Ant kapo sužėlusį krūmyną pjaunu su trimeriu. Jį nupirko prieš metus, jį mažiau dengia apsauga nei anksčiau turėtą, todėl žolė negula kuokštais, o sutrinama į mulčą. Tokia labiau pasklinda, o jei dar vėjuota diena… Matote, koks aš pats – visas žole apkibęs, – kalbėjo Antanas.

Vaikščiodamas po kapines, Antanas rodė šių eilučių autorei vietas, kur tik trimeriu įmanoma žolę nupjauti – kitos išeities nėra. Rodydamas kapą, papuoštą ypač smulkia skaldele, patikino, kad nepjauna šalia jo augančios žolės. Bet ir vėl blogai – sulaukia priekaištų, kodėl nenupjauta. Pasak darbininko, pavasarį žolę nupurkšti chemikalais – ne išeitis, vėjas juos gali užpūsti ant gėlių, tuomet kiltų dar didesnis nepasitenkinimas. Vyras sako, kad neprižiūrimų kapų Tauragės kapinėse daugėja – paminklai gražūs, o žolės iki kelių. Vien naujosiose „Dunokų“ kapinėse tokių žino dešimt.

Tauragės seniūnija kapinių priežiūros paslaugą perka iš „Dunokų“. Miesto seniūnas Žilvinas Majus sako dėl nupjautos žolės kapinėse skundų iš gyventojų sulaukia nedaug. Seniūnui svarbiausia, kad kapinėse žolė būtų nušienauta.

– Trimeriai geri, šiuolaikiniai. Ten, kur takai platūs, matyt, viskas gerai. Kur siauresnės vietos tarp kapaviečių, ten sudėtingiau. Gal reiktų, kur neprižiūrimi kapai, žolę rankomis išrauti. Nupjovus lieka šaknys, po mėnesio žolė vėl suveši ir vėl ją reikia pjauti, – svarstė Ž.Majus. – Padiskutuosim ta tema, kad žmonėms nepatogumų būtų kuo mažiau.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą