Planuojami globos namai sergantiems demencija ir Alzheimerio liga

Dalintis:

Įvykdžius Adakavo socialinių namų paslaugų pertvarką, vienas šios įstaigos pastatas liks tuščias. Direktorė Kristina Anulienė susirūpino, kad jis nebūtų perduotas Turto bankui, įtrauktas į rezervą ir vėliau pritaikytas gyventojų poreikiams.

Pertvarkius Adakavo socialinių paslaugų namus į specializuotos slaugos namus, vienas pastatas liks tuščias, kitame gyvens apie 90 žmonių su sunkia negalia. Regioninės plėtros plane numatyta prie Lauksargių globos namų pastatyti filialą, o štai K.Anulienė vietos valdžiai pasiūlė pigesnį variantą – atlikus ištuštėjusio pastato vidaus rekonstrukciją, jame apgyvendinti senelius. Įstaigos vadovė pagalbos kreipėsi į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją.

– Regioninės plėtros tarybos posėdyje pasiūliau, kad mūsų pastato neatiduotų Turto bankui. Įsivaizduokit, toje pačioje teritorijoje stovės tuščias namas, o juk ten yra visa maitinimo bazė, personalas. Tik viduje reikėtų atlikti rekonstrukciją. Aš ministerijos prašiau įgalinti šitą pastatą. Manau, jame galėtų apsigyventi demencija ir Alzheimerio liga sergantys žmonės, Tauragės regione tokių ligonių yra per 2000, – kalbėjo įstaigos vadovė.

K.Anulienė paprašė pastatą įtraukti į rezervą, nes tokių specifinių globos namų nelabai kas steigia, nors poreikis ir didelis. Adakavo socialinių paslaugų namų pertvarkos tikslas –  diferencijuoti paslaugas, jas išgryninti pagal regiono poreikį, todėl ši strategija puikiai tinka. Tikimasi, kad ją įgyvendinti padės Tauragės rajono savivaldybė, kuri organizuos antrąjį šios įstaigos pertvarkos etapą.

– Informavau, kad žinotų, kad yra patalpos, kad jas galima pritaikyti. Tai bus žymiai mažesnės investicijos. Anksčiau buvo, kad žmogų iš karto nukreipdavo į globos įstaigą, ilgalaikę socialinę globą, bet dabar turi išsiplėsti paslaugų spektras. Iki šiol pasirinkimo žmonėms nebuvo. Veža į globos įstaigą, ten užrakina devyniomis spynomis ir daugelis mano, kad problema išspręsta. Bet taip nėra, – tvirtina Adakavo socialinių namų vadovė.

Kristinos Anulienės nuomone, įstaigos pastatą pritaikant prie specialiųjų poreikių, reikėtų vidų rekonstruoti, kad prie kiekvieno kambario būtų dušas, tualetas, galbūt virtuvėlė. Ji teigė, kad ruošiasi pasikviesti statybininkus ir pasitarti, kaip šią infrastruktūrą būtų galima pakeisti. Likusiame tuščiame pastate galėtų apsigyventi 50 žmonių.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą