Po švenčių šiukšlės iš kapinių vežamos tonomis

Dalintis:

Per ilgąjį savaitgalį trejas Tauragės rajono kapines prižiūrinti „Dunokų“ bendrovė į sąvartyną išvežė 39 tonas šiukšlių.

Papušynės, Dunokų ir senąsias miesto kapines prižiūrinti įmonė spalio pabaigoje turėjo didinti pajėgumus ir bent keletą kartų per savaitę užsukti ištuštinti prie kapinių stovinčių konteinerių. Pasak įmonės vadovės Gintarės Rakauskienės, tauragiškiai turi galimybę rūšiuoti šiukšles, bet tą daro nenoriai.

– Šiukšles iš kapinių vežame pagal poreikį, kai prisipildo konteineriai. Turime pastatę rūšiavimo konteinerius, bet ant kapaviečių gyventojai dažnai deda kombinuotas kompozicijas: medinius krepšelius su gyvomis gėlėmis, plastikines gėles, stiklines žvakes, kurių viduje dar likę vaško, įvairius plastikinius, molinius vazonus. Žmonės tvarkydami kapus kompozicijų neardo ir visas šiukšles sumeta bendrai, nors tikrai pastebime – kapinėse šiukšlių mažėja, – sakė G.Rakauskienė.

„Dunokų“ vadovės teigimu, dažnėja kapaviečių, kurias artimieji užpila akmenukais ar net uždengia vientisa plokšte, o tai turi įtakos ir šiukšlių kiekiui. Paklausta, kiek kartų per metus reikia vežti šiukšles iš kapinių, direktorė patikino – tikslų grafiką sudaryti sunku, tačiau nusistovėjo tradicija – 1–2 kartus per mėnesį šiukšlės vežamos pavasarį, kiek dažniau – prieš Visų Šventųjų dieną, o nuo gruodžio iki kovo atliekų iš kapinių vežti net nereikia.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą