Maltos ordino pagalbos tarnyba pradeda tradicinę senelių paramos akciją „Maltiečių sriuba“. Surinktos lėšos bus skirtos nepritekliuje gyvenantiems ir vienišiems seniems žmonėms. Pagalbos reikia ir Tauragės krašto senjorams. Jiems už visuomenės suaukotas lėšas verdama sriuba, perkami maisto produktai.
Šiuo metu maltiečiai globoja 3000 senolių, pagalba teikiama 44 Lietuvos vietovėse, steigiami dar vieni maltiečių globos namai, veikia dienos centrai. Pagalba vienam seneliui per mėnesį atsieina 15 Eur, per ketvirtį – 61 Eur, o per metus – 183 Eur. Tiek Maltos ordinas galės skirti, jei akcijos metu bus paaukota reikiama suma – 550 000 Eur.
Pasak maltiečių, nors, statistikos duomenimis, pensijos didėja, tačiau tai neatspindi kasdienybės, senoliai ir toliau vargsta, nes brangsta maisto produktai ir paslaugos. Todėl kasmetinė „Maltiečių sriubos“ akcija kviečia visuomenę prisidėti, finansinis visuomenės palaikymas labai svarbus. Iki Naujųjų metų visoje šalyje vyks „Maltiečių sriubos“ renginiai, gyventojai kviečiami ateiti, pasivaišinti sriuba ir paaukoti. Tauragės maltiečiai tokią akciją, kaip ir pernai, planuoja surengti gruodžio pradžioje Švč. Trejybės bažnyčios šventoriuje. Kasmet Tauragės krašto senjorus paremia „Šaltinio“ progimnazija, už šios ugdymo įstaigos surinktas lėšas perkami maisto produktai.
Aukoti galima SMS ir skambučiais: 1415 – 10 Eur, 1601 – 5 Eur (iki 2025 m. sausio 6 d.). Pasirinktą sumą ir paramą visus metus galima skirti interneto puslapyje https://maltieciusriuba.lt/. Maltiečiai visiems dėkoja paramos laukiančių senolių vardu.
Maltietiškos veiklos Tauragėje pradininkai ir šios veiklos koordinatoriai – Saulius Oželis ir jo sesuo Lina Oželytė. Jau 15 metų jų suburta savanorių komanda rūpinasi Tauragės krašto seneliais. Nors šiemet daug jų išėjo amžinojo poilsio, tačiau maltiečiams darbo nesumažėjo.
– Globojamų senelių nemažėja, amžiaus vidurkis didesnis, turim daugiau vyresnių žmonių. Atsirado tolimesnių taškų. Būdavome daugiau ar mažiau susikoncentravę į Tauragės ir Skaudvilės miestus, dabar globojamų senelių turime ir Žygaičiuose, ir Mažonuose. Toli gyvenantiems stengiamės ne karštos sriubos, o maisto produktų nuvežti, nes toli vežant tik sriubą ji labai išbrangsta, – situaciją atskleidė S.Oželis.
Tauragės maltiečiai atskuba į pagalbą ir jaunesniems žmonėms, nors pagal projektą turi rūpintis žmonėmis nuo 65-erių. Jie globoja neįgalų 50-šimtmetį Darių, veža maistą ir jo aklai mamai Virginijai. Maltiečių pagalbos sulaukia nė 50-ties neturinti nevaikštanti Justina. Maltiečiai senelius veža ne tik į gydymo įstaigas, jei turi galimybę, padeda ir neįrašytiems į sąrašus. Į Kauno klinikas neseniai vežė mamą su kūdikiu, nes moteris neturėjo lėšų nuvykti į gydymo įstaigą.
– Turime absoliučiai vienišų senelių, kurie negali bendrauti, nes arti nėra kaimynų arba dėl to, kad nevaikšto. Tai labai sunki kategorija. Mes padedame ir per kaimynus. Skaudvilėje susitarėme su viena kavine, kuri nemokamai sriubą žmogui virė ir jam tiekė. Rūpinamės ir vienišais alkoholikais, nors pagal nuostatas jiems negalėtume padėti. Bet matydami, kad badauja, nuvežame maisto. Globojame įvairiausius žmones, kuriems reikia pagalbos. Yra tokių, kurių senatvinės ligos toli pažengusios, kitą dieną nuvežus sriubą mūsų neprisimena, – pasakojo pašnekovas.
Tauragės maltiečiams trūksta savanorių. Sriuba senjorams vežama tris kartus per savaitę, o maisto produktai – tik savaitgaliais, kadangi nėra kam jų išvežioti darbo dienomis. Susirgus ilgamečiam sriubos išvežiotojui Petrui Vaičaičiui, pakeisti jo nebėra kam. Pati ištikimiausia savanorė, nuo pat veiklos pradžios padedanti seneliams, – Aušra Mandrijauskaitė. Ji dirbanti, todėl nupirkusi maisto produktų (žino, kam ko reikia) skuba pas senelius savaitgaliais. Pasak S.Oželio, dažniausiai savanoriauti pasiryžta dirbantys žmonės, tačiau maltiečiai labai laukia ir neseniai išėjusiųjų į pensiją pagalbos, kadangi šie žmonės dar energingi ir turi daugiau laisvo laiko.