Prie pašto netrukus išvysime naują Kęstučio Plyskaičio kūrinį

Dalintis:

Tauragės kalvis Kęstutis Plyskaitis ir toliau gražina gimtąjį mietą – spalio pradžioje suplanuota senovinės karietos atidengimo ceremonija, kuri bus įkurdinta tarp savivaldybės pastato ir Tauragės pašto, kuriame kadaise lankėsi garsusis rašytojas Onore de Balzakas. Naujasis kūrinys įamžins ne tik šio rašytojo, bet ir kitų žymių žmonių, keliavusių per Tauragę, atminimą.  

Kalvio Kęstučio Plyskaičio kūrybos darbai puošia įvairias miesto erdves: prie „Vermės“ gimnazijos – ekslibrisas Maironiui, prie Kultūros centro – suolelis režisieriui Antanui Naraškevičiui atminti, prie savivaldybės pastato – suolelis „Vaisingumo deivė“, prie pilies – miesto simbolis Tauras, o Vasaros estradoje puikuojasi jo nukalta aukščiausia Lietuvoje saulės skulptūra. Pastaroji net įtraukta į Lietuvos rekordų knygą.

– Karieta jau pabaigta, laukiam, kada galėsim pastatyti. Stengiausi padaryti taip, kad ji būtų kuo artimesnė tikrai karietai, pasirankiojau informacijos, kaip karietos atrodydavo. Truputį nulenkėme ir į meninę pusę, kad būtų gražiau, nebūtų visai paprasta. Seniau karietos nedaug grožybių turėjo, būdavo pašto vežimai. Karieta bus ne tik puošmena, joje bus galima ir pasėdėti. Ji didesnė nei tikra karieta, trys žmonės atsisėdę galės nusifotografuoti, laisvai tilps, – pasakojo kalvis.

Pasak K.Plyskaičio, šis darbas buvo nelengvas, nes reikėjo apgalvoti konstrukciją, kad karieta nesiūbuotų, o būtų tvirta, prireikė nemažai laiko kuriant jos grožį. Kadangi karieta metalinė, ilgesnė nei 3 metrų, todėl bus nelengva ją atgabenti į suplanuotą ir paruoštą vietą tarp savivaldybės ir pašto – ten aikštelė skulptūrai jau išgrįsta akmenimis. Kalvis atviravo, kad savo darbus vertina kritiškai, tačiau jam malonu matyti, kai žmonės prie jų fotografuojasi, jam labai svarbi gyventojų nuomonė.

Skulptūros-karietos atidengimas planuojamas spalio 10 dieną.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą