fbpx

Prie pėsčiųjų tilto laiptais lipti bus saugiau

Dalintis:

Gausiai pasnigus tauragiškiai priekaištauja miesto seniūnijai, kad ne visur nuvalomi takai ir laiptai, o slidūs šaligatviai nebarstomi žvyru. Seniūnas Žilvinas Majus nesikrato atsakomybės ir pripažįsta, kad seniūniją ištiko rimta problema – įrankių turi, tačiau kam su jais dirbti nėra.

Štai ponia Audronė „Tauragės kurjerio“ redakcijai rašo: „Prašau perduoti mano klausimą seniūnui – kodėl pašalpininkai ar kas nors kitas, kam tai padaryti priklauso, negali nuvalyti sniego nuo pėsčiųjų tilto laiptų? Ten taip apsnigta ir taip slidu, kad žmonės lipa įsikibę į turėklą abiem rankomis ir vis tiek važiuoja žemyn. Sprandą galima nusisukti. Pajūris – puiki pasivaikščiojimų vieta, bet nulipti jau beveik neįmanoma“.

Išklausęs gyventojos priekaištą Žilvinas Majus apgailestavo, kad ne visas miesto vietas seniūnija gali prižiūrėti taip, kaip derėtų. Prieš pandemijos pradžią visuomenei naudingus darbus dirbti pasikviesdavo gaunančius socialines pašalpas iš savivaldybės biudžeto, jau greitai bus metai, kai tokie žmonės nuo šios pareigos atleisti.

– Pandemija, pašalpinio nė vieno nėra, jiems atidirbti nereikia nuo pandemijos pradžios. Su jais mes padarydavome nemažai darbų. Šiemet seniūnijai tokias vietas prižiūrėti trūksta žmonių. Gera jūsų pastaba, rytoj ar poryt tie laiptai bus sutvarkyti, bus pabarstyti, – pažadėjo seniūnas. – Dabar tokia situacija. Statybininkai dirba, komunalininkai dirba, kodėl atidirbti nereikia pašalpas gaunantiems – šis klausimas ne man.

Pasak Ž.Majaus, asmenys, gaunantys iš savivaldybės paramą, per mėnesį dirbdavo 20 val. pagal sudarytą grafiką. Moterų seniūnija nereikalaudavo sniego kasti – jos takus barstydavo ar nuo laiptų nudaužydavo ledą, o sunkesnius darbus atlikdavo vyrai.

– Šie žmonės seniūnijai buvo nemaža paspirtis. Dabar aš pats turiu eiti valyti laiptų, gal paprašysiu „Dunokų“ pagalbos. Bet nustatytos griežtos teritorijos tiems valytojams, – sakė seniūnas. – Gerai, laiptus sutvarkysim. Pernai viena pašalpos gavėja dirbo prie tų laiptų. Įvairių įrankių, patogių ledo kirtiklių mes turime daug, tik neturime rankų, darbo jėgos.

Šių eilučių autorei šiandien nuėjus prie pėsčiųjų tilto tuoj po pokalbio su seniūnu Ž.Majumi, ten jau virė intensyvūs darbai: prie laiptų buvo atvežta žvyro, o du vyrai energingai naikino ledą kirtikliais. Ir laipteliai jau buvo pabarstyti žvyru. Tauragiškiai gali lengviau atsikvėpti – lipti bus saugiau.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą