fbpx

Prie pilies suplevėsavo Latvijos vėliava: kaimynus sveikina meno mokykla

Dalintis:

Šiandien kaimynai latviai švenčia savo nepriklausomybės dieną. Šia proga kaimyninės valstybės vėliavos iškėlimu prie pilies ir linkėjimais partneriams iš Jelgavos sveikina Tauragės meno mokykla.

Tauragės meno mokykla neapsiriboja savo šalies sienomis – bendradarbiavimo partnerių turi ir užsienyje. Glaudžius ir draugiškus ryšius stengiamasi palaikyti ne tik susitikimais, bet simboliškais gestais.

„Sveikinimai mūsų broliukams latviams Latvijos Nepriklausomybės dienos proga!“ – skelbiama Tauragės meno mokyklos feisbuko paskyroje, kur pažymėti ir partneriai iš Latvijos. Nuoširdūs linkėjimai siunčiami ir iškelta Latvijos vėliava prie pilies – šalia Lietuvos trispalvės.

– Vieno susitikimo su partneriais iš Jelgavos metu jie mums paliko Latvijos vėliavą. Paprašiau, nes mes visada pagerbdami draugus keliame vėliavą – Sakartvelo taip pat, – kalbėjo Tauragės meno mokyklos vadovė Jolanta Kazlauskienė, patikindama, kad tai ne pirmas kartas, kai svarbią dieną pagerbiami partneriai.

Su Jelgavos vaikų ir jaunimo namais „Junda“ bendradarbiaujanti pašnekovė atvira – tvyrant pandeminei situacijai bendrauti sudėtinga. Susitikimas su partneriais iš Latvijos, planuojamas gruodžio mėnesį, bus nuotolinis.

– Jų patalpos neseniai renovuotos, todėl mums surengs virtualią ekskursiją. Taip pat aptarsime projektus, – sakė J.Kazlauskienė, patikslindama, kad gyvo susitikimo viliasi tik atšilus orams ir pandemijai atlaisvinus gniaužtus.

Faktai

Kaimyninė Latvija nuo 1915 metų buvo užimama tai Vokietijos, tai Rusijos. Tik 1918-ųjų lapkričio 18-ąją atgavo nepriklausomybę, kuri tęsėsi iki 1939 metų, kai buvo pasirašytas J.Ribentropo-V.Molotovo paktas ir Latvija (kaip ir Lietuva) paskelbta Tarybų sąjungos dalimi.

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje gyvena 1359 latviai, o Latvijoje – 3086 lietuviai. 2020 metais užregistruota 111 lietuvių ir latvių santuokų.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą