Profesinės šventės proga – FNTT patikrinimai

Dalintis:

Vasario 9-ąją šalies odontologai minėjo savo profesinę šventę – Tarptautinę odontologų dieną. O štai jau kitą dieną Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba pranešė atlikusi patikrinimus įvairių miestų odontologijos klinikose, kur aptiko ne tik nelegalių darbuotojų, bet ir neapskaitytų pajamų. Tauragė – ne išimtis. 

Kaip praneša Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), patikrinimai odontologijos klinikose atlikti siekiant mažinti šešėlinės ekonomikos mastą. Jie vykdyti visoje Lietuvoje nuo sausio pabaigos iki vasario pradžios.

FNTT Klaipėdos apygardos valdyba patikrino 6 odontologijos paslaugas teikiančias įmones. Daugiausiai neapskaitytų pajamų – 52 tūkst. Eur – rasta vienoje įmonėje Klaipėdoje, kuri šešiems darbuotojams, įtariama, mokėjo atlyginimus vokeliuose.

Neapskaitytos lėšos bei atlyginimai vokeliuose rasti ir kituose Klaipėdoje bei Tauragėje veikiančiuose odontologijos kabinetuose. Vokeliuose išmokėtų atlyginimų sumos svyruoja nuo 7 iki beveik 15 tūkstančių eurų. Šioms įmonėms surašyti administracinio nusižengimo protokolai, vienoje įmonėje taip pat nebuvo fiksuojamas faktiškai išdirbtas odontologų laikas. Apie darbo laiko apskaitos pažeidimus informuota Valstybinė darbo inspekcija.

Pažeidimų rasta ir Kauno, Šiaulių, Kelmės, Pasvalio bei Panevėžio odontologijos klinikose. Kai kuriose aptikti juodosios buhalterijos užrašai.

Atlikus patikrinimus nustatyta, kad odontologijos paslaugas teikiančių įmonių pajamų neapskaitymas dažniausiai susijęs su neoficialiu darbo užmokesčiu, tačiau pajamos slepiamos ir nenorint mokėti didesnio pelno mokesčio (iki 300 tūkst. Eur pajamų per metus apmokestinama ne 15, o 5 procentų pelno mokesčio tarifu).

Tipinis pavyzdys: samdomas odontologas įmonėje gauna nuo 35 iki 40 procentų jo surinktos sumos už atliktus darbus. Jeigu odontologas įmonėje per mėnesį atlieka darbų už 5 tūkst. Eur, jis uždirba nuo 1700 iki 2000 Eur į rankas, tačiau oficialiai išmokamas atlyginimas tesiekia 800 eurų. Dauguma odontologų dirba keliose darbovietėse, kartais penkiose ir daugiau. Tokie darbuotojai darbinami 0,25 etato, atitinkamai nustatant ir atlyginimą, tačiau realybėje dirba visą dieną, per kurią neoficialiai gauna nuo 350 iki 400 eurų.

FNTT, remdamasi pradėtuose tyrimuose surinkta informacija, siūlo odontologijos, ortopedijos, estetinės-gydomosios chirurgijos ar sveikatingumo paslaugų licencijavimą reglamentuojančiuose įstatymuose įtvirtinti, kad nusikalstamas veikas ar kitus teisės pažeidimus finansų sistemai padariusioms įmonėms ar asmenims būtų laikinai arba visiškai stabdomos veiklos licencijos. FNTT šio sektoriaus patikrinimus planuoja vykdyti ir ateityje.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą