Rado kompromisą – Skaudvilėje formuos sklypus

Dalintis:

Ketvirtadienį įvyko antrasis Skaudvilės bendruomenės susitikimas su valdžios atstovais dėl grupinio gyvenimo namų neįgaliesiems statybų Skaudvilės mieste. Šįkart priimtas abi puses tenkinantis sprendimas – grupiniai gyvenimo namai iškils Tauragės ir Mechanizatorių gatvėse.

Iš pradžių buvo suplanuota statyboms skirti žemės sklypus Kranto ir Kundročių gatvėse. Tai sužinojusi subruzdo bendruomenė „Skaudvilės kraštas“, motyvuodama, kad su bendruomene nebuvo tartasi, niekas neklausė bendruomenės narių nuomonės ir ši informacija pateikiama kaip faktas, o ne kaip svarstytinas variantas. Gyventojai įžvelgė, kad ne visiškai paisomos ir neįgaliųjų teisės. Siekdami, kad būtų atsižvelgta į jų pasiūlymus, skaudviliškiai subūrė iniciatyvinę Skaudvilės miesto gyventojų grupę.

Rugpjūčio 20 d., prabėgus dviem mėnesiams, buvo sušauktas antras susitikimas, į kurį atvyko Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai, Tauragės savivaldybės meras, savivaldybės skyrių vadovai, tarybos nariai, Adakavo socialinių paslaugų namų darbuotojai. Jų pasisakymai buvo išklausyti ramiai, iniciatyvinė grupė, išgirdusi sprendimą, kad sklypai bus formuojami Tauragės g. 58 ir Mechanizatorių g., pretenzijų neturėjo.

Reginos Genienės nuotrauka

– Šiandien atmosfera kitokia, džiugu, kad radome kompromisą, pripažinkim, kad nebuvo viskas padaryta iki galo. Pirmiausia buvo pateiktas faktas, kad paskirti du sklypai, atėjo žmonės – audra kilo didžiausia. Prie kompiuterio pasėdėjau pusdienį ir suradau Skaudvilėje kitų laisvų sklypų. Su Kristina Anuliene (Adakavo socialinių paslaugų namų direktore, – red.) kalbėjomės, važiavome į vietą, bandėme keleto gyventojų paklausti, buvo tokių, kurie pasakė, kad „su automatais pasitiks“, bet to kalbėjimosi stoka ir privedė prie to, – kalbėjo bendruomenės „Skaudvilės kraštas“ pirmininkas Vidas Bičkus. – Skaudviliškiams nuraminti pasakysiu, kad skambinau Tauragėje, Marių gatvėje, gyvenančiam pažįstamam žmogui ir klausiau – kaip? Sakė, „mes taip pat bijojom, kad tokius kaimynus turėsim, bet dar nė karto nėra buvusi policija – draugaujam“.

Pasak V.Bičkaus, belieka tikėtis, kad su neįgaliaisiais, kurie apsigyvens Skaudvilėje, užsimegs graži draugystė. Jis priminė, kad dvejuose grupinio gyvenimo namuose bus sukurta 12 darbo vietų.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą