Rajono bendruomenės jau puošia egles

Dalintis:

Nors dar neįpusėjo lapkritis, bendruomenės, sekdamos kaimynų iš Jurbarko pavyzdžiu, jau ieško kalėdinių eglių. Jovarų bendruomenė Kalėdų medį papuošti žada per keletą savaičių.

Jovarų bendruomenės pirmininkė Palmyra Gylienė socialiniame tinkle prašymą padovanoti bendruomenei eglę paskelbė antradienio pavakarę ir sako nesitikėjusi tokio žmonių geranoriškumo.

– Vieną eglę jau tikrai turime. Bet dar skelbimo neišimame, gal dar atsiras kas. Žmonės iškart parašė, kad nori padovanoti bendruomenei Kalėdų medį. Eglutę Jovaruose puošiame jau 15 metų, visi laukia šventės, – sakė P.Gylienė.

Jau įprasta, kad Kalėdų eglė Jovaruose puošiama Laisvės ir Vilties gatvių sankryžoje. Ten specialiai įrengti medžio įtvirtinimai.

– Kaip ir pernai, taip ir šiemet eglutę puošime dirbtiniais kankorėžiais ir girliandomis. Žaisliukų reikės dar nupirkti, bet tam jau esame numatę lėšų. Prašysime „Dunokų“ pagalbos atvežant eglę, anksčiau jie geranoriškai sutikdavo, o tada prasidės techniniai rūpesčiai: surasti bokštelį, papuošti, – sakė bendruomenės pirmininkė.

Puošti anksčiau skubama tik todėl, kad prasidėjus didžiosios Tauragės miesto eglės puošybai bus sunkiau prisikviesti techniką ir darbininkus.

– Jei viskas bus gerai, eglę papuošime per keletą artimiausių savaičių, liks tik įžiebti girliandas, – planais pasidalijo P.Gylienė.

Jau žinoma, kad eglutė į Jovarus atkeliaus iš Mintaujos tako, o ją augino buvusi jovariškė Rima Jagminienė.

Kalėdinio medžio paieškomis užsiima ir kitos bendruomenės. Senamiesčio bendruomenės pirmininkas Romualdas Stasytis sakė, kad medį, kurį papuoš prieš šventes, jau rado. Skelbimą apie ieškomą eglutę bendruomenės nariai paskleidė per socialinius tinklus.

– Eglutė tikrai bus. Šiais metais gruodžio pradžioje ją puošime. Planuojame kabinti didelius šviesą atspindinčius auksinius burbulus ir, žinoma, eglę dengsime girlianda. Bus tikrai gražu. Jei koronaviruso situacija neblogės, planuojame ir koncertą, tikimės, kad sulauksime nemažai žmonių, – sakė R.Stasytis. Jų bendruomenės eglė stovės Senamiesčio skvere.

Bendruomenės „Kunigiškietis“ pirmininkas Mindaugas Lukošaitis rūpesčių dėl šventinio medžio neturi. Prie bendruomenės namų jau antrus metus iš eilės bus puošiama pačių užauginta žaliaskarė.

– Pernai buvo pandemija, bet suorganizavome vietinius ir paprašėme atnešti bent po vieną žaisliuką. Žmonės geranoriškai sunešė. Dalį žaislų pirkome ir patys, puošėme eglutę girliandomis. Šiais metais taip pat raginsime bendruomenės narius atnešti savų žaislų. Taip kasmet eglutės papuošimų daugės, – sakė M.Lukošaitis ir informavo, jog eglutę papuoš dar iki gruodžio.

Dauglaukio bendruomenės „Gimtinė“ pirmininkė Kristina Vismerienė taip pat rado geros valios tauragiškius, kurie bendruomenei padovanos Kalėdų eglę.

– Radome eglutę mieste. Vietos gyventojai džiaugiasi mūsų tradicija įžiebti girliandas. Šiais metais planuojame eglutės įžiebimą gruodžio viduryje. Neskubėsime medžio puošti anksčiau. Jau įprasta, kad prieš įžiebimo šventę bendruomenėje vyksta vaikų Kalėdos, išdaliname saldainius, o vakare įžiebiame eglę, vaišinamės karšta arbata,– sakė bendruomenės pirmininkė.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą