Rekonstrukcija dovanojo dar didesnę tamsą

Dalintis:

Visą laiką Adakavo kaimo gatvėse švietė stulpuose įtaisytos lempos. Pradėjus apšvietimo rekonstrukciją ir darbams nutrūkus, pusė kaimo liko skendėti tamsoje. Bendruomenė jau trejus metus siunčia prašymus savivaldybei įrengti apšvietimą, deja, iš to jokios naudos. Gretimame Šidagių kaime iki šiol nėra nė vienos lempos, ankstyvais rytais tamsoje vaikai skuba į autobusų stotelę. Kaimo gyventojams dėl to labai neramu.

Adakavo bendruomenės pirmininkė Lina Maraulienė pasakojo, kad kaimo žmonės labai džiaugėsi matydami pradėtą rekonstrukciją, kai buvo verčiami stulpai, o elektros kabeliai klojami po žeme. Tačiau ilgai džiūgauti adakaviškiams neteko – darbai greitai sustojo, iki šiol ten niekas nevyksta.

– Šviečia lempos ten, kur nespėjo panaikinti stulpų. Kita kaimo pusė, kur stulpai išrauti, skendi tamsoje. Mes ir šiemet, ir pernai, ir užpernai rinkome parašus ir teikėme Tauragės savivaldybei prašymus. Kaskart pasirašydavo apie šimtą žmonių, tik paskutinį kartą mažiau, kadangi nesuspėjome, nes suskubome prašymą įteikti į Skaudvilę planiniam susitikimui su gyventojais atvykusiam merui Dovydui Kaminskui, – pasakojo L.Maraulienė. – Darbai juk buvo pradėti, kodėl nesulaukiame jų tęsinio?

Bendruomenės pirmininkė pasakojo, kad Šidagių kaimas – Adakavo bendruomenės teritorija. Ten nėra buvę apšvietimo, todėl rūpindamiesi gyventojų saugumu bendruomenės atstovai prašo apšviesti pagrindinę šio kaimo Smėlynų gatvę, besitęsiančią per visą gyvenvietę. Visiškoje tamsoje ankstyvais rytais mokyklinio amžiaus vaikai iš šalutinių gatvelių suka į pagrindinę gatvę ir ja skuba į autobusų stotelę.

Į spalio mėnesį pateiktą prašymą dėl apšvietimo Adakavo bendruomenė lapkričio pabaigoje sulaukė administracijos direktoriaus Modesto Petraičio atsakymo. Jis informavo, kad „šiuo metu yra sudarinėjamas Tauragės rajono gatvių apšvietimo įrengimo eiliškumo sąrašas, kuriame įtrauktos Adakavo ir Šidagių kaimų gatvės. Užbaigtas eiliškumo sąrašas bus teikiamas tvirtinti Tauragės rajono tarybai. Patvirtinus sąrašą, bus skelbiamas konkursas gatvių apšvietimo įrengimui“. Tačiau tokiu nekonkrečiu atsakymu Adakavo bendruomenė nusivylė ir nutarė surinkti dar daugiau parašų.

Situaciją dėl netęsiamos rekonstrukcijos komentavo Skaudvilės seniūnijos seniūno pavaduotoja, laikinai seniūnės pareigas einanti Dalia Milašienė. Pasak jos, AB „Energijos skirstymo operatorius“ 2017–2018 m. Adakavo kaime įgyvendino 0,4 kV įtampos elektros oro linijos rekonstrukcijos projektą. Buvo panaikintos elektros perdavimo oro linijos ir įrengtos požeminės kabelinės linijos. Įgyvendinus šį projektą, dalyje Adakavo kaimo neliko gatvių apšvietimo.

– 2017 m. buvo parengtas Adakavo kaimo gatvių apšvietimo techninis projektas, sąmatinė jo vertė – 45 000 Eur. Tais pačiais metais buvo paklotos gatvių apšvietimo kabelinės linijos ir sumontuoti šviestuvų pamatai, darbus atliko UAB „Apšvietimas“, – informavo D.Milašienė. – 2018 ir 2019 m. seniūnija teikė prašymus dėl Adakavo gatvių apšvietimo tinklų rekonstrukcijos (Bažnyčios, Adakauskio ir dalies Nemakščių g.). Tačiau finansavimas nebuvo gautas.

Pasak seniūno pavaduotojos, Šidagių kaime reikia parengti techninį gatvių apšvietimo projektą. Pagal parengtą projektą, jei būtų skirtas finansavimas, būtų galima planuoti ir pradėti organizuoti darbus.

Žymos:
Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą