Rūpinasi sparnuočiais: žiemą lesino, dabar iškėlė inkilus

Dalintis:

Jūros upės pakrantėje, ties Jovarų gyvenviete, visą žiemą medžiai buvo pilni lesyklėlių, jose niekuomet netrūko lesalo paukščiams. Jovarų bendruomenės pirmininkė Palmyra Gylienė sako, kad Jovarų gyventojai labai rūpinasi sparnuočiais, o bendruomenės iniciatyva penktadienį prie Jūros iškelta 30 inkilų.

Pasidomėjus, kas Jovaruose taip myli paukštelius, bendruomenės pirmininkė sakė, kad tai nebuvo specialiai organizuota – Jovarų rajono gyventojai paukščiais rūpinasi savo iniciatyva.

– Aš labai dažnai vaikštau po pajūrį ir džiaugiuosi lesančiais paukšteliais. Lesyklėlių yra įdomių, padarytų iš „bambalių“ ar plastikinių butelių. Prie mūsų „žvyrynės“, prie pliažiuko, atsisėdu ir grožiuosi, kaip atskridę paukšteliai lesinėja, lukštena saulėgrąžas, – pasakojo bendruomenės pirmininkė. – Labai malonu ten pabūti.

Renaldo Malycho nuotrauka

Vos išaušus pavasariui bendruomenė nupirko 30 inkilų ir juos iškėlė Jūros upės pakrantėje. P.Gylienės teigimu, Jovarų bendruomenė, gyvuojanti jau 14 metų, didžiausią dėmesį skiria šiai upės atkarpai – prasidedančiai nuo Liepų gatvės ir besidriekiančiai tolyn pakrante.

Renaldo Malycho nuotrauka

– Prieš kelerius metus buvome pakabinę inkilų, vaikščiodami pakrante pasižiūrėjome, kad vienas sulūžęs, kitas sukežęs, pastebėjome, kad trūksta tvirtų namų sparnuočiams, tai ir nutarėme jų nupirkti daugiau, – pasakojo jovariškė. – Susiorganizavome, nors ir karantinas, nors sunkiai tie mūsų darbai vyksta. Nesibūriuodami pakabinome inkilus. Gėlyną vėliavėlėmis papuošime Kovo 11-ajai. Judam po truputį. Genėti medžių nereikia, bet mums reikia išvartas pajūryje sutvarkyti, tik tam niekaip negauname leidimo jau antri metai. Ten pajūrio apsauginė zona, be leidimo kirsti negalima. Labai daug yra bebrų nugraužtų medžių.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą