fbpx

„Saugaus eismo stotelės“ užsuks į Tauragės rajoną

Dalintis:

Kaip skelbia Lietuvos automobilių kelių direkcija, saugaus eismo stotelės netrukus pradės kelionę po Lietuvos miestus ir miestelius. Rugpjūčio 2 – rugsėjo 3 dienomis Lietuvos miestuose ir miesteliuose veiks 102 saugaus eismo stotelės, kuriose Kelių direkcijos saugaus eismo specialistai konsultuos lankytojus saugaus eismo temomis. Projektas aplankys ir Skaudvilę bei Batakius.

Pranešama, kad didžiausias dėmesys bus skirtas pažeidžiamiausiems eismo dalyviams – pėstiesiems, dviračių, paprastų ir elektrinių paspirtukų vairuotojams. Atsakymus į dominančius klausimus išgirs ir kitų transporto priemonių vairuotojai bei keleiviai.

– Šią akciją organizuojame antrą kartą. Tiesioginis bendravimas su saugaus eismo specialistais yra naudingas ir, kaip pastebėjome iš pernai stotelėse specialistams užduotų klausimų, reikalingas žmonėms. Mūsų saugaus eismo ekspertai kiekvienam eismo dalyviui, užsukusiam į saugaus eismo stotelę, primins saugumo kelyje taisykles. Saugumu privalome rūpintis kiekvienas ir visi kartu, todėl noriu pakviesti nepraleisti progos, apsilankyti saugaus eismo stotelėse, juk nuo mūsų pačių atsakingumo dalyvaujant eisme priklauso visų mūsų saugumas, – pranešime spaudai cituojama Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus komunikacijos vadybininkė Neringa Makaveckienė.

Akcija ypač siekiama atkreipti ir jaunųjų eismo dalyvių dėmesį. Kelių direkcijos saugaus eismo specialistai padės tiek būsimiems pirmokams, tiek suaugusiesiems ne tik atrasti savo saugų maršrutą, bet ir saugiai pereiti gatvę, taisyklingai naudoti atšvaitus.

Parenkant saugaus eismo stotelių vietas, kaip ir praėjusiais metais, orientuotasi į mažesnius miestelius ir gyvenvietes, kuriose rečiau organizuojamos saugaus eismo akcijos, tačiau eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo pėstieji ar dviratininkai, yra sąlyginai dažnesni. Taip pat įvertintas pėsčiųjų ir dviratininkų judėjimo intensyvumas, atsižvelgta į lankomus objektus (savivaldybė, seniūnija, paštas, parduotuvė ir pan.).

Paskelbtame grafike nurodoma, kad rugpjūčio 5 dieną 12–12.30 val. saugaus eismo stotelės įsikurs dviejose vietose – prie Skaudvilės ir Batakių seniūnijų. Taip pat rugpjūčio 9 dieną 10–11.30 va. – Pagėgių savivaldybėje, Natkiškiuose.

Akcijos dalyviai raginami būti saugūs ne tik dalyvaudami eisme, bet ir kitose situacijoje. Esant vis dar nepalankiai epidemiologinei situacijai Lietuvoje, akcijos dalyvių prašoma laikytis saugaus atstumo nuo kitų asmenų, rekomenduojama bendraujant dėvėti kaukes, nesibūriuoti.

Prie Kelių direkcijos organizuojamos ir vykdomos akcijos „Saugaus eismo stotelės“ taip pat prisideda savivaldybės, seniūnijos, bendruomenės, bendruomenių pareigūnai ir kt. Tokia akcija rengiama antrą kartą. 2021 m. buvo suorganizuotos 62 saugaus eismo stotelės, jose apsilankė apie 2000 eismo dalyvių.

Dalintis:

About Author

Palikite komentarą