Šaulių sąjunga Tauragės narius moko valdyti dronus

Dalintis:

Lietuvos šaulių sąjungai centralizuotai įsigijus kompiuterinių dronų valdymo simuliatorių, organizacijos nariai bus mokomi valdyti FPV dronus. Tauragėje esančiu simuliatoriumi sąjungos nariai jau mokosi juos skraidinti.

LDK Kęstučio šaulių 7-oji rinktinė, iki šiol veikusi tik V.Kudirkos g. 9 esančiose patalpose, plečiasi. Pasak metodinininko ats. vrš. Ričardo Dapkaus, pavyko gauti administracines patalpas atnaujintame viešbutyje „Tauragė“, tiesa, jos dar nėra pilnai apstatytos. Tačiau dronų simuliatoriai jau įkurti ir veikia. Daug vietos šiai įrangai nereikia – užtenka kėdės ir stalo.

Kaip skelbia Lietuvos šaulių sąjunga, iš viso įsigyta 40 simuliacinių darbo vietų komplektų, kurie paskirstyti rinktinėms visoje šalyje. Šauliai turės mokytis bent 81 valandą simuliatoriumi, kad po mokymų galėtų išbandyti jėgas realiu FPV (First Person View) dronu. Kol kas Tauragėje tokio drono nėra, tačiau planuojama, kad ir jį rinktinės gaus.

„Mūsų tikslas – visose Šaulių sąjungos rinktinėse veikiantys specializuoti bepiločių orlaivių pajėgumų vienetai. Kai kurios rinktinės tokius padalinius jau turi ir sėkmingai talkina Lietuvos kariuomenei pratybose, kitose rinktinėse jie – kūrimosi fazėje. Labai svarbu šauliams suteikti įrangą, su kuria jie galėtų mokytis, praktikuotis tiek ruošiantis paremti Lietuvos kariuomenę, tiek taikos meto užduotims: talkinant policijai, Valstybės sienos apsaugos ar Priešgaisrinei gelbėjimo tarnyboms“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas Lietuvos šaulių sąjungos vado pavaduotojas plk. ltn. Gediminas Latvys.

– Ukrainiečiai tokius dronus naudoja kare. Jie skirti nešti sprogmenis, – sakė R.Dapkus, patikslindamas, kad kol kas skraidinti dronus planuojama apmokyti aštuonis Tauragės rajono šaulius.

Nors iš pažiūros drono valdymas nesudėtingas, su FPV dronais visai kitaip. Kaip pasakojo Šaulių sąjungos narys, pastarieji neturi automatinės aukščio palaikymo sistemos ir pilotas juos turi nuolat valdyti, kad prietaisas nenukristų. Šių eilučių autorei buvo suteikta galimybė išbandyti simuliatorių ir iš tikrųjų skrydis bei stabilus aukščio palaikymas – rimta užduotis. Labiau patyrusieji sako, kad mėgstantiems kompiuterinius žaidimus ir gerai įgudusiems valdyti žaidimų konsoles drono valdymas kiek lengvesnis.

Pastarųjų dronų pagrindinė paskirtis – taikinio naikinimas, nors jais galima atlikti ir žvalgybines užduotis. Komplekte su dronu numatytas jo valdymui reikalingas pultas ir akiniai, per kuriuos pilotas matys drono kameros fiksuojamą vaizdą – tai dar vienas skirtumas nuo daugelio civilių naudojamų dronų, kurių vaizdas paprastai perduodamas į telefono ekraną.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą