Savanoriai padės vykdant masinę vakcinaciją

Dalintis:

Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdžio metu Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Donatas Petrošius nuogąstavo, kad padidėjus vakcinų nuo koronaviruso tiekimui ir pradėjus masinę vakcinaciją gali pritrūkti personalo. Į pagalbą ketinama pasitelkti savanorius. Pradėti apmokymai.

Tauragės atviroje jaunimo erdvėje dirbantis Laurynas Kryžauskas, turintis nemažai patirties ieškant savanorių ir organizuojant jų darbą, įpareigotas rasti pagalbininkų užtikrinant sklandų ir greitą vakcinacijos procesą. „Tauragės kurjeriui“ jis pasakojo, kad kol kas savanoriai ruošiami keturioms pozicijoms, kad galėtų vieni kitus pakeisti.

– Nuolatos palaikome ryšį su aktyviais Tauragės savanoriais, todėl prireikus visada jų atrandame. Tai įvairūs žmonės: specialistai, studentai ir vyresniųjų klasių moksleiviai, – sakė L.Kryžauskas.

Pašnekovas tvirtino, kad kol kas reikalingos keturios nuolatinės pozicijos, kurias savanoriai užpildytų pasikeisdami. Vėliau būtų atsižvelgiama į darbo krūvį.

– Nuolatos palaikome ryšį su aktyviais Tauragės savanoriais, todėl prireikus visada jų atrandame. Didesnė bėda ištinka, kai savanorių pagalbos reikia nuolatinėms pozicijoms užpildyti, nes šie žmonės turi savo darbus/mokslus/gyvenimus. Tai yra įvairūs žmonės: specialistai, studentai ir vyresnių klasių moksleiviai. Kiekvienai savanorystės progai stengiamės pritaikyti žmones pagal jų užimtumą, sugebėjimus ir motyvaciją, – tikino L.Kryžauskas, pridurdamas, kad kol kas apmokymai pradėti „Tauragės apskritojo stalo“ kolektyvui.

Pašnekovas patikino, kad dauguma savanorių jau turi panašaus darbo patirties, mat dirbo COVID-19 testavimo punktuose, izoliacijos vietose, policijos patikros vietose.

– Šiuo metu Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centrui reikalinga pagalba derinant skiepijimo grafikus su žmonėmis bei kontroliuojant srautus ir tikrinant dokumentus skiepijimo punkte. Savanoriai vykdys veiklas tiek poliklinikoje skambindami, registruodami, atsakydami į žmonių klausimus, tiek skiepijimo punkte padėdami medikams gyvai. Kiekvienas savanoris bus ruošiamas individualiai, jog galėtų tinkamai, ir svarbiausiai saugiai, atlikti savo funkcijas, – dėstė savanorių koordinatorius.

Šiuo metu planuojama, kad savanorių pagalbos reikės iki birželio mėnesio. Bet L.Kryžauskas įsitikinęs, kad pavyks prisitaikyti prie nuolat kintančios situacijos. Taip pat jo įsitikinimu, tik pradėjus vykdyti veiklą bus galima pasakyti, kiek tiksliai reikia savanorių, kad šie galėtų vienas kitą pakeisti.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą