Savivaldybė karo veteranų organizaciją varo iš patalpų

Dalintis:

Lapkričio viduryje Tauragės karo veteranų organizacijos pirmininkas Juozas Zurlys sulaukė staigmenos: savivaldybės administracija jį informavo, kad nutraukia panaudos sutartį, ir nurodė iki Naujųjų išsikraustyti iš kabineto, kuriame ši organizacija glaudėsi daugelį metų. Organizacijos vadovas teigia, kad tokie veiksmai yra neteisėti, ir svarsto kreiptis į teismą. Trečiadienį vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje išaiškėjo suplanuota kabinetų rokiruotė: vienus išvaryti, kitus perkelti, trečius įkurdinti.  

Neišklausė

Juozas Zurlys – Lietuvos Antrojo pasaulinio karo antihitlerinės koalicijos pusėje dalyvių Tauragės rajono organizacijos vadovas. 2014 m. vasarį su Tauragės savivaldybe jis pasirašė panaudos sutartį, pagal kurią organizacijai buvo skirtas apie 18 kv. m kabinetas V.Kudirkos g. 9. Sutartis galiojo iki 2024 m. Tačiau, pasak J.Zurlio, lapkričio 13 d. jis gavo dokumentą, pasirašytą savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio, dokumente nurodoma išsikraustyti.

– Rašte teigiama, kad aš pažeidžiau sutarties sąlygas, kad Tauragės savivaldybės administracija turi neginčijamų įrodymų, kad panaudos pagrindais man suteikta patalpa naudojasi tretieji asmenys – priklausomybių konsultantas, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo J.Zurlys. – Manau, kad mus nori neteisėtai iškeldinti. Norėjau susitikti su meru ar su savivaldybės administracijos direktoriumi, tačiau referentė informavo, kad manęs nepriims, o atsakys raštu. Įtariu, jie specialiai vilkina, kad iki sausio nieko nespėčiau padaryti. Mūsų organizacijoje apie 50 narių, o iš mūsų atima kabinetą, negi teks ją likviduoti? Kas pasirūpins jau garbaus amžiaus žmonėmis?

Į lapkričio 30 d. savivaldybės administracijai pateiktą raštą gruodžio 15 d. J.Zurlys sulaukė atsakymo, kad savivaldybės administracija savo poziciją išdėstė lapkričio 13 d. siųstame rašte ir priminė, jog iki sausio 1 d. jis patalpą privalo perduoti miesto seniūnijai. Ieškodamas teisybės, J.Zurlys kreipėsi į respublikinį karo veteranų komitetą Vilniuje. Organizacijos Tauragėje pirmininkas planuoja paduoti savivaldybę į teismą.

Juozas Zurlys. Reginos Genienės nuotrauka

Ne nuomojo, o bendradarbiavo

Pastate V.Kudirkos g. 9 įsikūrusios nemažai įstaigų. Be miesto seniūnijos, ten, šalia mažyčio kabinetuko, kuris buvo skirtas A.Zurlio vadovaujamai organizacijai, – Tauragės moters užimtumo ir informacijos centro patalpos. Pasak šio centro vadovės Nijolės Meilutienės, įstaigai labai trūksta patalpų: mat centro lankytojus konsultuoja teisininkas, psichologas ir priklausomybių ligų specialistas. Viename kabinete įvairių problemų patiriančių žmonių skirtingiems konsultantams konsultuoti neįmanoma, būtina individualiai – juk žmonės nori išsipasakoti savo problemas, kad jų negirdėtų tretieji asmenys.

– Būtų gerai turėti atskirą kabinetuką individualioms konsultacijoms, trūksta vietos, nes mes labai stipriai savo funkcijas plečiame. Jau ir pas mus įvestas vienas visai Lietuvai telefono numeris, šiandien jį įrengė, – šią savaitę pasakojo centro direktorė. – Priklausomybių specialistas Žydrūnas Stumbra žmones konsultuoja pas mus, o karo veteranus ir jų artimuosius – jų kabinete. Mes bendradarbiavimo sutartį esame pasirašę su karo veteranų organizacija: kai seminarus vedame, tai jie dalyvauja, prireikus konsultuojame pas juos. Mes to kabineto nenuomojame, o tik bendradarbiaujame. Jei Ž.Stumbra tuo metu negali konsultuoti pas mus, nes užimta, tuomet pasiprašome pas karo veteranus – jis konsultuoja jų patalpoje. Juk mes visi dirbame rajono labui.

Reginos Genienės nuotrauka

N.Meilutienė teigia, kad norėjo tik bendradarbiauti, jos vadovaujamas centras nuosekliai dirba kiekvieną dieną ir kiekvieną valandą, todėl reikalingos nuolatinės darbo vietos žmonėms priimti, juos išklausyti, juk reikia padėti išspręsti problemas. Centro vadovė sako, kad visi iki šiol dirbo draugiškai, o apie permainas dėl veteranų kabineto ji nieko nežinojo.

Žydrūnas Stumbra

Pasak priklausomybių konsultanto Ž.Stumbros, jis dirbo, nieko blogo nedarė ir niekam netrukdė. Specialistui apmaudu, jog kažkam nepatiko, kad jis kartais karo veteranų kabinete žmones konsultavo. Jis teigia ne kažkokį verslą daręs, nesiekęs pelno, juk konsultacijos nemokamos. Specialistas nerimauja dėl to, kur dabar galės žmones konsultuoti. Karantino laikotarpiu Ž.Stumbra dirba nuotoliniu būdu, telefonu, o kaip bus paskui – neįsivaizduoja.

Gaisrinės vadas nieko nežino, bet įtaria

Tame pačiame pastate įsikūrusios Tauragės rajono savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos viršininko Roberto Masolo kabinetas taip pat šalia karo veteranų kabineto. R.Masolas patikino, kad tikrai nesitaiko į kaimynystėje esančias patalpas.

– Netikiu, kad savivaldybė mums atiduos tas patalpas. Mums užtenka dabartinio kabineto, jis puikiai įrengtas iš mūsų tarnybos lėšų, yra kondicionierius. Įtariu, kad jie nori iš manęs atimti šį kabinetą, juk bandė ne kartą, nori mane iškelti į karo veteranų mažesnę, prastesnę patalpą. Bet taip negalima, juk mano kabinetas įrengtas iš mūsų tarnybos lėšų, – sakė R.Masolas. – Man labiau reikia automobilių ir komandų patalpas paremontuoti. Geriau karo veteranų kabinetą atiduotų Antrajam operatyvinių tarnybų departamentui prie Krašto apsaugos ministerijos. Tiems žvalgybininkams, kurie anksčiau buvo atvažiavę iš Vilniaus apsižiūrėti. Dėl veteranų kabineto man niekas nieko nesakė.

Reginos Genienės nuotrauka

Vis dėlto savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Rimantė Zuokaitė-Gylienė informavo, kad „kabinetą planuojama skirti Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinei tarnybai“. Pasak savivaldybės atstovės, „savivaldybės administracija turi neginčijamų įrodymų, kad Lietuvos Antrojo pasaulinio karo antihitlerinės koalicijos pusėje dalyvių Tauragės rajono organizacijai panaudos pagrindais suteikta patalpa naudojasi tretieji asmenys, tai yra priklausomybių konsultantas“. Ji nurodė, jog sutartis nutraukta todėl, kad panaudos gavėjas nesilaikė teisės aktų nuostatų: be panaudos davėjo sutikimo perdavė daiktą trečiajam asmeniui, neatlygintinai naudodamasis savivaldybės turtu, J.Zurlys negalėjęs jo išnuomoti ar kitaip perduoti naudotis tretiesiems asmenims.

Sprendimo nepriėmė

Visas politikų planas dėl kabinetų rokiruotės išaiškėjo trečiadienį sušauktame savivaldybės tarybos posėdyje.

Ilgiausios diskusijos įsiplieskė svarstant klausimą dėl patalpų (Kudirkos g. 9) perdavimo panaudos pagrindais Lietuvos šaulių sąjungos LDK Kęstučio Šaulių 7-ajai rinktinei. Dėl kai kurių tarybos narių atkaklių klausimų išaiškėjo, kad čia slypi grandininė reakcija: tarybos nariams nubalsavus už šį pasiūlymą, Priešgaisrinės tarnybos viršininko R.Masolo darbo kabinetas atitektų šauliams, o R.Masolas turėtų kraustytis į veteranų kabinetą. Pastarieji būtų išmesti į gatvę.

Opozicija pasisakė prieš, kad iš Antrojo pasaulinio karo veteranų kabinetas būtų atimtas. Nors ir pritarė, kad darbo vietos reikia ir šauliams bei pasiūlė ieškoti visas suinteresuotas puses tenkinančio varianto. Sprendimas posėdžio metu taip ir nepriimtas – pritrūkus nusišalinusių valdančiųjų balsų, klausimo svarstymas atidėtas.

Opozicijai nepritarus tokiai valdančiųjų rokiruotei, pastarieji po posėdžio savo politinius priešininkus apkaltino vos ne tėvynės išdavyste, tačiau apie tai, kad šis sprendimas išvarytų iš patalpų veteranų organizaciją neužsiminė.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą