Savivaldybė perka namą globojamiems vaikams

Dalintis:

Iki šių metų pabaigos vaikai iš Šeimos gerovės centro turi persikraustyti gyventi į bendruomeninius vaikų globos namus. Šiai reformai įgyvendinti reikia dviejų namų, todėl savivaldybė kelis kartus skelbė konkursus namo įsigijimui. Dabar vyksta vieno namo pirkimo procedūros, o kitą planuojama statyti Veterinarijos gatvėje.

Savivaldybė kelis kartus skelbė, kad perka gyvenamąjį namą su jam priskirtu žemės sklypu Tauragės mieste ir kvietė gyventojus teikti paraiškas. Vykdant viešuosius pirkimus buvo nurodyta, kad namas negali būti su asbestcementine stogo danga, nusidėvėjusia daugiau nei 60 proc., ar kurio baigtumas nėra 100 proc. Turi būti veikianti centralizuota šilumos ar autonominio šildymo sistema, o namas prijungtas prie centralizuoto vandens tiekimo ir nuotekų tinklo.

Tauragės Šeimos gerovės centro direktorės pavaduotoja socialiniams reikalams Jolanta Paulauskytė-Juškienė sakė, kad viešieji pirkimai vyksta. Iki šių metų pabaigos vaikus, gyvenančius įstaigoje, reikia apgyvendinti atskiruose gyvenamuosiuose namuose, kuriuose jais rūpinsis auklėtojai, jie gyvens kaip šeimoje.

– Vaikų turime apie 20, nuo 6 iki 19 metų, bendruomeniniuose vaikų globos namuose galima apgyvendinti iki 8 vaikų. Dabar planuojam porą gyvenamųjų namų. Juose vaikais rūpinsis tie patys mūsų darbuotojai, baigę specialius mokymus pagal „Gimk“ programą. Įstaigos darbuotojų, manau, užteks, dirbantys čia su vaikais išeis kartu su jais į bendruomeninius vaikų globos namus, – kalbėjo pavaduotoja. – Reforma turi būti įgyvendinta iki 2022 metų, vaikus reikia apgyvendinti atskiruose namuose. Kas bus tuščiose patalpose jiems iš įstaigos išėjus – nežinau.

Pasak savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėjos Ligitos Rimkuvienės, Tauragės rajono savivaldybė, įgyvendindama vaikų globos pertvarkos priemones savivaldybėje, turi tikslą bendruomeninę vaikų globą teikti ne institucijoje, bet šeimos aplinkoje: šeimose, šeimynose pas globėjus ar bendruomeniniuose vaikų globos namuose.

– Planuojami du tokie namai Tauragės mieste. 2020 m. kelis kartus buvo skelbtas konkursas namo įsigijimui, tačiau nepavyko įsigyti patalpų, tinkančių vaikų globai, nes nebuvo gauta tinkamų pasiūlymų. Šiuo metu vyksta vieno iš namų bendruomeninei vaikų globai teikti pirkimo procedūros iš Tauragės rajono savivaldybės biudžeto lėšų, – atsakė vedėja.

Kitas namas bus statomas įgyvendinant iš ES lėšų vykdomą projektą  „Bendruomeninių  vaikų globos namų ir vaikų dienos centrų plėtra Tauragės rajono savivaldybėje“. Projektavimo darbai jau vyksta Veterinarijos gatvėje. Čia esantis sklypas priklauso Tauragės šeimos gerovės centrui. Ar spės namo statybas užbaigti iki 2022 metų, neaišku.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą